Ml. žáci B: Přední Kopanina - FC Tempo 2:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 09. 12. 2006

Ani v dalším zápase zimního turnaje Aritmy si náš celek nepřipsal na své konto žádný bod, i když hlavně za výkon ve druhém poločase by si zasloužil tři. Jak to již na tomto turnaji bývá zvykem, pokračuje zkoušení hráčů na nových postech a tak se v obraně poprvé objevil Čerkašin, hráč, který připomíná svým stylem fotbalu tank. A Ivan válcoval vše, co stálo v cestě. Jenom za první poločas soupeř, po jeho válcování, kopal asi deset trestných kopů. Ve druhém poločase se ale Ivan na novém postě jakoby našel a hrál tam s přehledem. To však náš celek již prohrával 1:0, když právě Ivan zle ubránil hráče soupeře, kterého nestihl zakřižovat ani Holko a na jehož střelu odraženou od tyčky se Folprecht jenom díval. A tak další útočník soupeře míč v pohodě před Patrikem kopl do naší branky minutu před koncem poločasu.

Ve druhém poločase naši hráči snesli postupně na soupeřova brankáře uragán šancí, ale jenom Nwogu zachoval klidnou hlavu a s přehledem zakončil naší akci. Právě proměňování šancí se stává achilovou patou tohoto týmu. Jenom prvních pět minut druhého poločasu stál sám před brankařem Folprecht, Kalina, Geissler, Kocábek, ale ani jeden nezakončil správně. Brankou neskončila ani další naše povedená akce. Tečovaný míč od nahrávky Nwogu poskakoval po břevně branky hostů a ani když padl před brankovou čáru, tak jej nikdo nebyl schopen umístnit do branky.

A tak když souboj našich hráčů s brankářem hostů skončil naší prohrou, o prohru v zápase jsme přišli právě chybou našeho brankaře, jenž míč chytal do koše tak nešťastně, že vlastním kolenem jej vyrazil do kolena bránícího Holka, od kterého se odrazil před úplně volnou branku a tam jej opět bezpečně dopravil hráč soupeře.

Soupeř předvedl velkou efektivitu: jedna stoprocentní šance a dvě branky. V prvém poločase vyrovnaná hra se ve druhém proměnila v naši převahu. Hra vabank se nám ale v posledních patnácti minutách zápasu nevyplatila. Za druhý poločas si kluci zaslouží velkou pochvalu. Škoda výpadku některých hráčů hlavně v záložní řadě, kteří se na hřišti celou dobu jenom hledali a vůbec nepřipomínali opory z minulých zápasů.

FC Přední Kopanina - FC Tempo 2:1 (1:0)
Branka Tempa: Nwogu.
FC Tempo: Cahyna – Čerkašin, Polívka, Holko, Malý – Kalina – Hendrich, Nwogu, Geissler, Folprecht – Kocábek. Hokejově střídali: Pokorný, Pecha.