Muži A: FC Tempo - SK Aritma Praha 3:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 03. 2007

Vítězně vstoupil A tým Tempa do jarní části soutěže a správnou nohou vykročil do náročného boje o záchranu. Tempo se nesložilo za nepříznivého poločasového stavu a po změně stran dokázalo soustavným tlakem zápas otočit. Po dlouhé době se do sestavy vrátil Nechvíla, střeleckou smůlu protrhl Jurtík a premiérový gól zaznamenal záložník Zelený.

FC Tempo - SK Aritma Praha 3:2 (1:2)
Branky: 13. Zelený, 58. Jurtík, 84. Dedek - 17. Krejča, 29. Kubr. Rozhodčí: Hríb - Kubr, Vaňkát. ŽK: Zelený, Kuchař, Jurtík - Krejča, Volenec. ČK: 90. Fiala. Diváků: 60.
Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba (52. Jurtík), Trusina, Netušil - Zelený (38. Žalud), Nechvíla, Dedek, Zima - Beneš (77. Hlavík), Kondráš.
Aritma: Bilík - Weiss, Kubr, Beran - Jarský, Krejča, Hájek, O. Rybka, Opiela (85. Fiala), Výravský - Mareček (76. Volenec).

Trenér Pechar nemohl do zápasu počítat se zraněným Semerákem, jinak měl k dispozici kompletní kádr včetně rekonvalescenta Nechvíly. Trochu překvapivě se v základní sestavě objevil Zelený a důvěru trenérovi splatil po třinácti minutách, když dorazil míč do sítě po perfektní individuální akci Kondráše.

Hosté na úvodní branku odpověděli hned po čtyřech minutách. Couvající obrana Tempa se nepochopitelně nechala zatlačit až na šestnáctku a Krejča nepříliš prudkou střelou překonal vyběhnuvšího Kuchaře.

Po necelé půlhodině Aritma zužitkovala rohový kop, když neobsazený hrající trenér Kubr doklepl míč do prázdné branky. S domácím týmem to nevypadalo dobře, kouč Pechar zareagoval nasazením vysokého Žaluda, neboť do té doby hostující obrana vysoké míče v pohodě sbírala.

Do druhé půle nastoupilo Tempo s velkým odhodláním výsledek otočit. V 52. minutě nahradil nervózního Vrbu pohyblivý Jurtík a hned po šesti minutách na hřišti se výborně zorientoval ve skrumáži před brankou a srovnal na 2:2.

Tempo si vytvořilo stálý tlak, hosté se k ohrožení Kuchařovy branky dostávali sporadicky. Mezi tyče se nevešla Žaludova střela z velmi výhodné pozice ani Zimův pokus. Obrovská červenožlutá radost tak mohla vytrysknout až šest minut před koncem, kdy dlouhý Trusinův aut prodloužil Žalud a v té chvíli na pozici stopera hrající Dedek hlavičkou z deseti metrů do protipohybu brankáře zajistil pro Tempo cenné tři body a povzbuzující vstup do jarních záchranářských bodů.