K senzaci chybělo málo: H.Měcholupy - FC Tempo 1:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 03. 2007

Chybělo už jen avizované čtyřminutové nastavení a Tempo by oloupilo přeborového lídra o všechny tři body. Bohužel stoper Musil vyrovnal, a tak se na Lhotku stěhuje pouze bod jeden, ale ten je v boji o záchranu nesmírně cenný. Královice na jaře ještě nebodovaly a Tempo už jim dýchá na záda pouze s jednobodovou ztrátou. Za dnešní bojovný výkon si tým remízu určitě zasloužil.

Na snímku Radek Budák před vstřelením své premiérové trefy
za A tým

SK Horní Měcholupy - FC Tempo 1:1 (0:1)
Branky: 90. J.Musil - 24. Budák. Rozhodčí: Váša - Formánek, Zelený. ŽK: Budák. Diváků: 150.
H.Měcholupy: Janocsko - Vrabec, Rožánek, J.Musil, Procházka - Buldra, P.Musil, Podskuba (63. Hradil), Jánoš (46. Jeníček) - Dupal (69. Soucha), Čáp.
Tempo: Tala - Valášek, Hlavička, Trusina, Semerák (26. Kondráš) - Hurka (63. Beneš), Budák, Jurtík, Zima - Hlavík (46. Žalud), Nechvíla.

Trenér Pechar před zápasem dokonale zmátl domácího trenéra Trávníka, jenž se byl podívat na úvodní duel Tempa s Aritmou, když sestavu obměnil hned na sedmi místech. Změna v brance byla vynucená, kdy vykartovaného Kuchaře zastoupil náhradník Tala a těžkou úlohu zvládl bravurně. Tempo na jaro disponuje poměrně širokým kádrem, místem v sestavě si nemůže být jist prakticky nikdo.

Do utkání lépe vstoupili domácí a před Talou bylo v 1. a 3. minutě dvakrát horko. Ale Tempo ukázalo, že nepřijelo jen bránit a v 6. minutě v dobré pozici minul branku Zima. Když hosté zjistili, že Měcholupy nejsou v žádné zázračné formě, osmělili se a ve 24. mintě šli do překvapivého vedení. Budák převzal Nechvílovu přihrávku, prohnal se kolem dvou hráčů a přízemní střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre - 0:1. "Budka" dal svůj vůbec první gól za A tým v mistrovském utkání.

Domácími inkasovaná branka otřásla, nemohli se prosadit a Tempo je navíc zlobilo bojovností a kvalitními protiútoky. Přesto mohl srovnat Petr Musil, pálil tvrdě, ale nad Talovu branku.

Po změně stran Tempo pořádně zahrozilo hned z první akce. Ze spolupráce Nechvíly se Žaludem vytěžil Kondráš samostatný nájezd z levé strany, ale střela mu nesedla. Škoda, druhý gól by asi rozhodl.

Domácí se po celý druhý poločas tlačili do útoku, ale výborná hra obrany hostí je do šancí ze hry absolutně nepouštěla. Měcholupy hrozily jen ze standardních situací, na druhé straně měl Janocsko hodně práce s dělovkou Jurtíka.

Když se schylovalo ke čtyřminutovému nastavení, propadlo Tempo při jedné z posledních standardních situací a nekrytý stoper Musil na hranici ofsajdu hlavičkoval přesně k tyči - 1:1.

Dělba bodů je vzhledem k průběhu zápasu zasloužená, přesto je to trochu škoda... Dokonalá senzace a opuštění dna tabulky byly nadosah.

Hlasy trenérů (efotbal.cz):

Miroslav Pechar (FC Tempo): V první půli jsme dokázali domácí překvapit a dali i vedoucí gól. Hráli jsme zezadu a spoléhali na brejky. Domácí jsme moc do šancí nepustili, a tak je asi remíza spravedlivá.

Pavel Trávník (Horní Měcholupy): Zavinili jsme si to sami. Zaskočil nás gól soupeře a s tím jsme se nedokázali dlouho vyrovnat. Z remízy jsem zklamaný.