Jarní sběr pokračuje: FC Tempo - FC Háje JM 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 03. 2007

Po výhře nad Aritmou a překvapivém zisku v Měcholupech bylo potřeba potvrdit, že Tempo to myslí se záchranou v přeboru vážně. Povedlo se a zisk dalších tří bodů znamená minimálně do zítřka posun na předposlední, momentálně nesestupové, místo v tabulce. O výhru se brankami v rozmezí šesti minut postarali Dedek s Žaludem, hosté dokázali osm minut před koncem pouze snížit z penalty za Trusinovu ruku.

FC Tempo - FC Háje Jižní Město 2:1 (0:0)
Branky: 51. Dedek, 56. Žalud - 82. Bičaník z penalty. Rozhodčí: Handl - Nykl, Váňa. ŽK: Beneš, Trusina, Kondráš - Brož, Janoušek. Diváků: 60.
Tempo: Tala (46. Kuchař) - Valášek (64. Netušil), Hlavička, Trusina, Zima (49. Nechvíla) - Beneš, Dedek, Jurtík, Žalud - Zelený, Kondráš.
Háje: Tlustý - Tesař, Hrůza, Hartman, Slabý (60. Štípek) - Pospíšil, Janoušek, Brož, Ostrihoň - Dub, Bičaník.

Trenér Pechar tentokrát neměl pro sestavu až takový výběr, z nejrůznějších příčin chyběli Semerák, Hurka, Budák, Vrba a Hlavík. V brance dostal po dobrém výkonu na Měcholupech přednost Tala, ale v poločase své místo uvolnil Kuchařovi, neboť měl za umělého osvětlení potíže se zrakem.

Vzhledem k nepřízni počasí Tempo znovu zvolilo za domácí stánek umělou trávu ve Štěrboholích a po výhře nad Aritmou v úvodním kole uspělo i podruhé. Po celý první poločas bylo o poznání aktivnější. V četnosti střelby vynikal zejména Jurtík, dvě jeho rány mířily mimo branku, třetí zlikvidoval gólman Tlustý. Nebezpečně pálil i Beneš, po rohu se netrefil Zelený, mezi tyče se nevešel trestný kop Dedka z nadějné pozice. Sudí Handl penaltově neposoudil tři ruce ve vápně hostů ani souboj Valáška s útočníkem Hájů na druhé straně v poslední minutě první půle.

Rozhodující momenty přišly hned po změně stran. V 51. minutě Kondráš doběhl dlouhý míč u brankové čáry, přihrál pod sebe na malé vápno, kde už číhal Dedek a pohodlně míč uklidil za Tlustého záda - 1:0.

Za pět minut nato se k rozehrání trestného kopu stavěli Trusina se Žaludem, ale místo očekávaného centru Trusina nabil Žaludovi, jenž nadvakrát a s tečí jednoho z obránců soupeře napálil míč na zadní tyč - 2:0.

Trenér hostů Sýkora reagoval střídáním a stažením hry na tři obránce. Háje se zkoušely prosadit dlouhými nákopy, zatímco Tempo začalo spoléhat na rychlé brejky. Jeden takový vyšel dokonale, až na zakončení, kdy Kondráš v samostatném nájezdu mířil jen do Tlustého.

Snížení se Háje dočkaly osm minut před koncem po Trusinově ruce v šestnáctce a Bičaníkem proměněné penaltě - 2:1. Posledních osm minut a a čtyři nastavované obrana Tempa zvládla a na Lhotku se stěhují další tři body, celkem už jich je na jaře sedm, o tři více než za celý podzim.