Prohra víc než se ctí: Přední Kopanina - FC Tempo 4:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 31. 03. 2007

Úžasný zápas plný překvapivých zvratů, chyb, nádherných i šťastných gólů, penalta, červená karta, heroický výkon hostů v oslabení a šťastný, po průběhu zápasu, nezasloužený tříbodový zisk domácí Kopaniny. Dvě minuty před koncem poločasu byl vyloučen brankář Tala a domácí se z penalty ujali vedení, po změně stran ale Tempo "udělalo" zápas a i když odjelo s prázdnou, dokázalo si, že s každým týmem přeboru může hrát vyrovnané zápasy. Tentokrát k bodovému zisku opravdu chyběl jen pověstný kousek štěstí...

FC Přední Kopanina - FC Tempo 4:3 (1:0)
Branky: 44. z penalty, 57. a 82. Strnadel, 90. Truhlář - 54. Vrba, 63. Jurtík, 68. Kondráš. Rozhodčí: Šimšík- Kubr, Hrubeš. ŽK: Kondráš, Jurtík (oba Tempo). ČK: 43. Tala (Tempo). Diváků: 80.
Kopanina: Drahorád - Tyxa (60. Pašek), Sekerka (86. Slanina), Charvát (76. Bíro), Leubner - Vyšata, Janda, Nedvěd, Truhlář - Giil, Strnadel.
Tempo: Tala - Vrba, Dedek, Nechvíla, Netušil - Rožánek (44. Kuchař), Jurtík, Zima (79. Hlavička), Žalud - Kondráš, Hlavík (55. Beneš).

Tempu chyběl vykartovaný stoper Trusina a pro zranění i další dva obránci Valášek a Semerák. Trenér Pechar se rozhodl k překvapivému tahu, když obranu nechal řídit sehranou dvojici ofenzivních hráčů Dedek - Nechvíla.

Tempo si vytvořilo první šanci v 5. minutě, kdy pálil Jurtík a Drahorád měl s tvrdou střelou plné ruce práce. Domácí si vytvořili v první půlhodině převahu, většina míčů hledala útočníka Strnadela, ale obrana Tempa fungovala spolehlivě. Naopak ve 28. minutě po akci Jurtíka pálil Žalud z voleje vedle branky.

Hosté postupně poznávali, že obrana domácích rozhodně nemá svůj den a osmělovali se víc a víc. Bohužel paradoxně udeřilo na druhé straně. Strnadel utekl Dedkovi, dostal ideální přihrávku a jeho sólový nájezd likvidoval gólman Tala pouze za cenu červené karty. Hřiště opustil Rožánek a do branky se postavil Kuchař. Směr Strnadelovy střely sice vystihl, ale na přesně umístěný míč nedosáhl - 1:0.

Kdo po změně stran čekal Tempo zalezlé v obranné ulitě a spoléhající na náhodný brejk, mýlil se. Hosté, ač oslabeni, ovládli hřiště a vytvořili si převahu, která v 54. mintě vyústila ve vyrovnávací branku. Velkou měrou se na ni podílela chybující domácí obrana, ale především atakující Vrba, jenž míč, ač zezadu faulován dopravil do prázdné branky - 1:1.

Kopanina ale zaregovala bleskově a výborně hrající Strnadel neuvěřitelně přesnou a razantní střelou k tyči z osmnácti metrů překonal Kuchaře podruhé - 2:1.

S maximálním nasazením hrající hosté ale zápas v oslabení nevídaně dramatizovali. V 63. minutě Jurtík přelstil ofsajdovou past domácích a střelou na bliží tyč překonal gólmana Drahoráda 2:2.

Za pět minut autor druhé branky parádně vysunul Kondráše, jenž další sólový nájezd střelou mezi nohy proměnil ve třetí gól Tempa a rozjásal početnou skupinu fanoušků ze Lhotky.

Otřesení domácí mohli vyrovnat v 75. minutě, ale na brankové čáře hasil požár stoper Nechvíla. Bohužel deset minut před koncem musel vystřídat vyčerpaný Zima a trenér Pechar přeskupil sestavu. Do obrany nastoupil Hlavička, Nechvíla se posunul do středové řady a v 82. minutě mohl rozhodnout. Ukázal záda kopaninským obráncům, ale Drahorád tváří v tvář tentokrát uspěl a výkopem založil bleskově akci vedoucí k vyrovnání. Giil přehlavičkoval Dedka a volný "zabiják" Strnadel už si věděl rady - 3:3.

Když už Tempo bralo alespoň bod, v poslední minutě zacentroval Giil a volný Truhlář s vydatnou pomocí Vrbovy teče dokonal domácí obrat - 4:3.

Vzhledem k průběhu zápasu je výhra domácích nezasloužená, ale fotbal je takový, někdy krutý. Tempo ale v zápase ukázalo velkou vůli, ale i herní kvalitu, která se, doufejme, projeví bodově v příštích zápasech.

Hlasy trenérů (efotbal.cz):

Miroslav Pechar (FC Tempo): Byli jsme lepší. Z výsledku jsem zklamaný, ale z předvedené hry ne. Divákům se to muselo líbit. Kopanina hraje už několik let to samé a dobře jsme se na to připravili. Škoda, že jsme to nedotáhli, byla to obrovská smůla.

Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Infarktový zápas, zestárnul jsem o několik let. V první půli vyrovnané, pak jde soupeř do deseti, dáme gól z penalty. Něco si v kabině řekneme a na hřišti to po přestávce vypadá, jako bychom si nic neřekli. Naštěstí pro nás soupeř chtěl pořád hrát. Kdyby to zatáhli a začali bránit, asi bychom měli problémy. Útočníci Giil se Strnadelem nakonec zápas rozhodli. Byli to dva naši nejlepší hráči. Soupeř byl výborný.