Ml.přípravka C: FC Tempo - FSC Libuš 2:1

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 04. 04. 2007

Za krásného jarního počasí a na skvělém pažitu jsme sehráli první přípravný jarní zápas před startem Mini Cupu s kombinovaným týmem Libuše, který tvořili hráči i o rok starší. Ale pro nás byl zápas s takovým soupeřem samozřejmě důležitým testem před blížícím se soutěžním utkáním, které bude bezpochyby ještě mnohem těžší.

Do zápasu jsme vkročili s elánem a od začátku ukazovali hráčům Libuše, že to s námi nebudou mít lehké. Tlak jsme stupňovali, kluci s chutí kombinovali a na hru byla radost se podívat, jen v zakončení jsme měli malinkou rezervu. Vojta Soukup se zastřeloval, Kryštof Tököly se utápěl v kličkách a další střelci bohužel neměli to štěstí, abych jejich střely prošly až k brance soupeře.

Ale z jedné z našich šancí přeci jenom uhodilo. To se dostal po prostrčení od Soukupa k míči Tököly a nemýlil se – 1:0. Soupeř z Libuše se samozřejmě dostával také na dostřel naší branky, hrozil nebezpečnými brejky, které naštěstí buď likvidoval gólman Hájek, či nebyly natolik přesné, aby skončily v brance. Tímto skórem skončil i první poločas.

Do druhého poločasu se sestava malinko obměnila, zahráli si všichni kluci a bohužel se to malinko promítlo i do hry, ve které se začínal objevovat chaos, ale i tak si kluci dokázali vypracovat šance, ale nedůraz při zakončení byl ten největší zádrhel.

Když se nám nepodařilo přidat další branky, tak nás soupeř potrestal gólem, když po straně utekl jeden z útočníků a našel před brankou dobře postaveného spoluhráče, pro kterého nebyl problém skórovat a vyrovnat na 1:1.

Odpočinutá sestava z úvodu se dostala v půli druhého poločasu opět na plac a pomyslné misky vah opět začala převažovat na naši stranu. Vojta Soukup byl pro soupeře asi největším nebezpečím. No a také to byl on, který svůj dobrý výkon korunoval naší druhou brankou, a jak se ukázalo, i brankou vítěznou – 2:1!

FC Tempo - FSC Libuš 2:1 (1:0)
Branky Tempa: Tököly, Soukup.
FC Tempo: Hájek – Málek, Mašek, Mišovič – Černý T., Soukup, Hanzlík – Tököly. Střídali: Jirků, Lidický, Turek, Sezemský, Rožníček, Šinárek, Juzek, Hlaváč.