Ml. dorost: FC Tempo - Union Žižkov 5:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 10. 04. 2007

Velikonoce a dlouhodobá zranění poznamenala sestavu obranné čtveřice v prvním jarním zápase mladšího dorostu. Naše aktivní hra slavila úspěch již v páté minutě. Agilní Pechar, po přistrčení míče od novice Kožíška, pronikl mezi obránci soupeře a zaznamenal náš vedoucí gól. Branka nás povzbudila a zápas se odehrává za naší mírné převahy. Union nás zlobí stejně jako na podzim. Průbojný kapitán hostů způsobuje naší obraně stálé problémy. Po jeho akci ve 21. minutě nečiní dorážka jeho spoluhráči v útoku žádné obtíže. Vyrovnáno 1:1. Radost jsme Unionu zkazili záhy. Po několika zblokovaných střelách se ve 25. minutě odráží míč k Balunovi a ten neváhá 2:1. Naše chuť hrát a skórovat neutuchá. Ve 28. minutě opět obléháme branku soupeře, Hurkova zblokovaná střela se odráží od Baluna k Pecharovi, a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Vedeme 3:1.

Kapitán soupeře nás sice zlobí, avšak na jeho útočné výpady nalézáme tu nejlepší zbraň. Snažíme se neustále o útok, bohužel ale středem hřiště, a tak zjednodušujeme Unionu bránění. Ve 38. minutě po našem rohovém kopu, fauluje ve výskoku Nehasil a jeho slovní průpovídka je díkybohu odměněna pouze žlutou kartou. Michal proto zůstává pro druhý poločas v kabině a nahrazuje ho Patrick Hnat. Tato změna si vynutila přeskupení našich řad.

Do druhého poločasu vstupujeme výborně, Balun rozehrává rohový kop a Kuba Hurka nekompromisně zblízka zvyšuje na 4:1. Přeřazení Dana Franceho do středu zálohy a osobní obrana Pechara na kapitána Unionu zvyšuje naši převahu, se kterou se soupeř vyrovnává pouze za cenu faulů a žlutých karet. Hra má stále stejný průběh až do 62. minuty, kdy se uprostřed pole zmocňuje míče Hurka, postupuje s ním k brance a jeho prudká střela končí v síti bezmocného brankaře. Záhy odstupuje pro zranění Dan France, kterého střídá Ondra Šulc. Střídání znamenala menší zmatek v naší souhře, ale soupeř již neměl síly na změnu skóre.

Za zmínku stojí ještě dvě nastřelené tyče a nepovedený centr Mrázka, ze kterého se stala velice nebezpečná střela. V závěru dostal šanci si zahrát na netradičním postu Jirka Vu a počínal si velice dobře. Jarní premiéru jsme dovedli do vítězného konce a za předvedený bojovný výkon, který nebyl bez chyb, je třeba kluky pochválit a získané tři body jim i mně udělaly radost.

FC Tempo - Union Žižkov 5:1 (3:1)
Branky: Pechar a Hurka 2, Balun.
FC Tempo: Flaks - Přikryl, Macák, Nehasil, Horna - Mrázek, Pechar, Balun, France - Hurka, Kožíšek.