St. žáci: Sparta dívky - FC Tempo 1:8

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 19. 04. 2007

V krásném počasí na krásném hřišti uprostřed legendárního Spartakiádního stadionu na Strahově jsme hráli první jarní zápas o mistrovské body. Soupeřem nám byl tým dívek Sparty, který se na podzim u nás prezentoval atraktivní hrou a přes porážku ukazoval, že je týmem kvalitním.

Perfektně nám ale vyšel úvod zápasu, kdy již ve 2. minutě po přihrávce Franceho šel sám na bránu Hnat a ukázal, že jeho střelecká smůla odešla s chladným počasím. Tím jsme získali klid na kopačky. Soupeř se snažil hrát kombinační fotbal, do zakončení se ale moc nedostával, naopak chybu v rozehrávce využil Sehnoutka, který poslal krásnou přihrávku na Franceho a po čtvrthodině to bylo 2:0.

Za deset minut po autu hlavičkoval France Bendovi, který prošel do vápna a levačkou vsítil třetí gol. Do poločasu dali branku ještě znovu France s Hnatem, kteří si naběhli na dlouhé míče za obranu od Šulce, resp. Štecha. Prosadil se ale i soupeř, když využil jediné zaváhání Laciny. V průběhu druhého poločasu jsem využil všech pět střídání, hra oboustranně začala upadat, chyběl větší pohyb, z čehož pramenilo několik šancí soupeře, který je ale nedokázal využít. Na druhé straně se ještě dvakrát prosadil Dan a jednou Patrick, a dali tak výsledku konečnou podobu.

Byl to dobrý vstup do soutěže a je na soupeřích, jak odpoví. Do víkendu si můžeme užívat po delší době pocit z prvního místa v průběžné tabulce.

Sparta dívky - FC Tempo 1:8 (1:5)
Branky Tempa: France 4, Hnat 3, Benda.
FC Tempo: Macák - Koláček (45. Petrák), Lacina, Štech (55. Hlavík), Koudelka (55. Louda) - Procházka (55. Janura), Benda, Šulc (44. Selichar), France - Sehnoutka - Hnat