Muži A: FC Tempo - Sokol Královice 3:0

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 22. 04. 2007

Zápas, v němž bylo pro Tempo vítězství podmínkou téměř nutnou, nikoliv však ještě zdaleka postačující k udržení v přeboru, lhotecký tým zvládl. Po mdlé první části hry a výborném druhém poločase získalo Tempo všechny body a přenechalo poraženému soupeři poslední příčku. Navíc se v tabulce na tři body příblížilo dalším dvěma týmům, Ďáblicím a Radotínu.

FC Tempo - Sokol Královice 3:0 (0:0)
Branky: 46. a 72. Nechvíla, 90+1. Dedek.
Rozhodčí: Vaňkát - Hríb, Horyna. ŽK: Trusina, Netušil - L. Mervart, Lilling. Diváků: 150.
Tempo: Tala - Semerák, Hlavička, Trusina, Netušil - Hurka (46. Budák), Jurtík, Zima, Zelený (27. Žalud) - Beneš (85. Dedek), Nechvíla.
Královice: Malinský - L. Mervart, Koranda, Lilling, Mach - Bobek, Michal, Znamenáček, Máchal - Černý, Randa.

Zápas, do něhož domácí trenér Pechar nemohl nominovat zraněné Kondráše, Vrbu a Valáška, začal zvolna. Tempo sice podniklo několik nesmělých výpadů podél levé postranní čáry, ale jinak nebylo po úvodním tlaku, jehož se hosté obávali, vidu ani slechu. Poklidný ráz zápasu, který pranic nekorespondoval s jeho významem, nezměnily ani další minuty, a tak čas plynul ke spokojenosti hostů. Ti si navíc ve 20. minutě přípravili největší šanci prvního dějství, když si Michal na pravé straně hřiště zaběhl za domácí obranu na dlouhý křízný centr, ale ve slibné pozici přestřelil.

Na straně Tempa zaujala bohužel nejvíce 27. minuta, kdy musel po srážce hlavou se soupeřem hřiště opustit zraněný Zelený. A pak snad kolmá přihrávka Jurtíka na Nechvílu, jemuž podklouznutí zabránilo v samostatném úprku k hostující svatyni, a tak následně vyzval ke střele autora přihrávky. Jurtíkovu ránu však hostující obránci zablokovali.

Poločasová přestavka změnila vývoj zápasu. Jako by, alespoň ze strany domácích, šlo o jiný duel. Hned v první minutě druhého dějství vyšla spolupráce nově složené útočné dvojice, Žalud přitukl míč do vápna Nechvílovi a ten překonal vyběhnuvšího Malinského. První Nechvílův přeborový gól od loňského června odstartoval strhující pasáž zápasu.

Již o dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, přetažený centr Královic se vrátil na malé vápno, kde osamocený Koranda hlavičkoval těsně nad. Z tlaku Královic vyráželo Tempo pro protiútoků, při jednom z nich Beneš vyslal po levé straně do úniku Žaluda, jeho prudký centr našem na nabíhajícího Budáka, jenž v pádu střílel těsně vedle. Právě jmenovaná trojice podél obou postranních čar nenechávala královickou obranu příliš vydechnout a když Tempo přežilo desetiminutový mikrospánek, při němž se omezovalo na osvobozující odkopy, vyrazilo definitivně za vítězstvím.

Hostům totiž znatelně docházely síly, a tak bylo otázkou času, kdy se Tempu podaří náskok zvýšit. Vedle pálili Budák, Žalud i Jurtík, Nechvílovu ránu po Benešově dlouhém uniku vyrazil Malinský jen ke kralovickým obráncům a v rukách hostujícího gólmana skončila i hlavička Semeráka, který předtím dvakrát zacílil nepřesně z dálky.

V 72. minutě však právě pravý obránce poslal Nechvílovi míč za obranu Královic a po jeho precizně provedém lobu, který musel potěšit všechny fotbalové labužníky, se brankář Malinský mohl jen ohlédnout. Aktivita Tempa však neustávala a bylo jasné, že se již nehraje ani tak o tři body, ale spíše o bilanci vzájemných zápasů. Při podzimní domácí výhře 3:1 nyní Královičtí za stavu 0:2 stáli alespoň o vstřelení jedné branky.

Ta však měla nakonec padnout také do jejich sítě. Po několika nadějných příležitostech domácích totiž prošel Budák podél brankové čáry a přesným centrem vybídl Dedka, aby svým třetím jarním gólem prokázal čich na branky a korunoval zaslouženou výhru Tempa.

Hlasy trenérů (efotbal.cz):

Miroslav Starý (Královice): Zase naše hrubé chyby. Tréninková morálka není dobrá a tak jsme v závěru nestačili ani kondičně.

Miroslav Pechar (FC Tempo): První poločas to bylo trápení. Klukům jsem říkal, že stačí dát gól v poslední minutě. O poločase jsem jim řekl, že jsou zbytečně zaražení. Hru jsme vysunuli víc dopředu a dostali Královice pod tlak. Myslím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě.