Muži B: FC Tempo B - Slavoj Podolí C 7:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 25. 04. 2007

Béčko po dvou debaklech tentokrát přišli posílit hráči A týmu a na výsledku i výkonu to bylo znát. V obraně hrál Netušil, v záloze gólman Kuchař přispěl jednou brankou, stejně jako Budák. Útočník Dedek jeden gól dal a tři připravil. Nepříjemné starosti se záchranou jsou částečně zažehnány.

FC Tempo B - Slavoj Podolí C 7:1 (2:0)
Branky Tempa: Březina 2, Dedek, Budák, Šafránek, Kuchař, Lukačovič.
FC Tempo: P.Dvořák - Fetr (61. Urban), Šafránek, Netušil, Albl (46. Březina) - Kuchař, Morávek (69. Lukačovič), Budák, Hozák - Dedek, Šíma.

Do prvního utkání na domácím hřišti jsme vstoupili s velkou chutí, zvláště Radek Budák měl vynikající úvod. Ve druhé minutě zakončil svůj průnik po levé straně střelou, kterou brankář neudržel a pro dobíhajícího Petra Dedka nebyl problém skórovat. Za tři minuty Dedek přistrčil hlavou míč Budákovi a ten zvýšil na dva nula. Přes tak výborný začátek jsme nepochopitelně zvolnili a nechali soupeře vrátit se do zápasu. Akce Podolí byly velmi nebezpečné. Při jedné z nich se vyznamenal Pavel Dvořák, když vytáhl střelu směřující do šibenice. Šance se pak střídaly na obou stranách, ale brankaři se překvapit nenechali. Po dělovce Jirky Šímy si ještě o poločase stěžoval golman Podolí, že ho pálí ruce.

Po přestávce vystřídal Březina Albla a posunul se do útoku a Šíma na kraj zálohy. Právě Šíma v první akci druhého poločasu unikl po levé straně, přihrál napříč pokutovým územím na nabíhajícího Kuchaře, který málem protrhl síť - 3:0. Od tohoto okamžiku se naše převaha zvyšovala. Další gól přinesla 60. minuta, kdy Dedek atakoval brankáře a předložil spalovači šancí Březinovi míč na stříbrném podnose. To už ani Jarda nemohl zahodit - 4:0. 0 čtyři minuty později se poprvé za Tempo do správné branky trefil z trestného kopu Libor Šafránek. Za tohoto stavu jsme umožnili soupeři snížit na 5:1. Pak předvedl svoje střelecké umění střídající "Luky". Na hranici rohu velkého vápna se zbavil obránce a levačkou trefil vzdálenější šibenici 6:1. Výsledek zápasu určil svojí druhou brankou Březina, kdy dostal od Dedka přihrávku před prázdnou branku a i tentokrát se trefil - 7:1.

Pěkné počasí, hodně branek v síti soupeře a návrat do tempáckých barev Dana Morávka udělaly rámec vydařeného odpoledne.