Chybělo dvacet minut: FK Dukla - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 04. 2007

Zápas dvou soupeřů z opačných konců tabulky přinesl zajímavý průběh. Tempo přijelo na Julisku s evidentní snahou především neinkasovat. Tomu odpovídala i sestava s jediným Nechvílou na hrotu. Ten však v 18. minutě potrestal chybu domácí obrany a Tempo šlo do vedení. Proti zahuštěné obraně Dukla marně hledala cestu k brance. Našla ji až v 71.minutě a nakonec zápas otočila.

FK Dukla Praha - FC Tempo 3:1 (0:1)
Branky: 71. Kozák, 80. Turek, 85. Berger - 18. Nechvíla.
Rozhodčí: Šimšík - Hrubeš, Trojan. ŽK: Jurtík, Hlavička, Zelený, Budák (všichni Tempo). Diváků: 50.
Dukla: Rams - Moravec, Mück, Šafr, Kunt - Malý, Fitzel (87. Sokol), Berger, Habart - Turek, Kozák (90. Janů).
Tempo: Tala - Budák, Hlavička, Trusina, Netušil - Semerák - Zelený (77. Hurka), Jurtík (79. Žalud), Zima, Beneš - Nechvíla.

Tempo bez Dedka, Kondráše, Valáška, Vrby a nemocného Žaluda jen na lavičce číhalo hluboce zakopáni před vlastní šestnáctkou, ale neopomnělo využít každou příležitost k rychlému protiútoku. Po jednom z nich ve 13.minutě rozehrál Zima rohový kop a Trusina hlavou branku netrefil. Vzápětí Nechvíla využil chybu Mücka, ale požár uhasil Šafr. Další Nechvílovu akci zastavil Mück, který však vzápětí opět chyboval a Nechvílu i podruhé zastavil Šafr.

V 18. minutě stejná konstelace hráčů, Mück míč nezasáhl, Nechvíla si naběhl do šestnáctky a trochu se štěstím zužitkoval Zimovu přihrávku a prostřelil Ramse. Po vedoucí brance hosté ještě víc zahustili prostor před vlastní šestnáctkou a Berger s Malým před ní marně kroužili s míčem, skulinku k brance najít nemohli. Snaha domácích končila buď nepřesnou přihrávkou, nebo na kopačkách dobře bránících hostů. Když už Malý šikovně odcentroval, Turek hlavou mezi tyče netrefil. Berger se prosadil do šestnáctky, ale v rozhodující chvíli jeho střelu zblokoval Semerák a Kozáka v podobné šanci čistě skluzem odzbrojil Hlavička. Když v dalším brejku hostů Zimu zastavil Moravec, šli spokojenější do kabin hosté.

Po přestávce tlak domácích ještě zesílil, ale střely z dálky svištěly kolem tyčí a obrana Tempa pracovala spolehlivě. Bergerova hlavička skončila jen centimetry vedle tyče a tutovka Turka prolétla vysoko nad brankou. Hosté zahrozili v těchto fázích zápasu jen jednou, když Jurtík obral o míč Bergera, ale jeho střelu z hranice vápna nadvakrát zlikvidoval Rams. V 71.minutě přišla první chyba obrany hostů a s ní i vyrovnání. Rozeběhnutý Kozák dostal míč za obránce, ofsajdová past sklapla naprázdno, a Kozák křížnou střelou rozvlnil síť. Za čtyři minuty mohlo opět vést Tempo. Nechvíla si na levé straně pohrál s obranou Dukly, jeho střelu Rams jen vyrazil, ale Semerák opuštěnou branku zbrkle v obrovské šanci přestřelil.

A tak přišel trest. Berger přenesl hru na Malého, ten našel na malém vápně Turka, nedůrazně bráněného Trusinou, a kanonýr domácích už míč uklidil do sítě. Pět minut před koncem předvedl ještě technickou parádu Berger a pečetil výsledek na 3:1.

Miroslav Pechar (FC Tempo): Byli jsme blízko k bodu, ale vzhledem k tomu, že naše obrana udělala hrubou chybu, která vedla k vyrovnání na 1:1, tak tím jsme posadili soupeř na koně a ten nakonec vyhrál zaslouženě.

Jiří Němec (Dukla Praha): Tempo hraje úplně jinak než na podzim. Je vidět, že hráči vědí, co mají hrát. Když jsme dostali po naší chybě gól, věděli jsme, že to bude hodně těžké, velmi dobře bránili takticky. Až jsem byl překvapen jak si plnili svoje úkoly. Šance jsme měli, ale až do toho gólu Kozáka to bylo hodně složité. Myslím, že tenhle zápas jsme nakonec vyhráli zaslouženě.