Ml. přípravka C: FC Tempo - Loko Vltavín 5:5

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 29. 04. 2007

V 10. kole k nám na Tempo zavítali kluci z Loko Vltavín a čekal se boj o každý metr hřiště a přesně tak se zápas také vyvíjel. Do soupeře jsme se zakousli a nenechali mu nic zadarmo. Věděli jsme o jeho útočné síle, kterou představuje u Loko Vltavín především Vladimír Zeman, ale za první poločas jsme tohoto střelce k ničemu nepustili a dokonce dali i jednu branku, díky přesné trefě Honzy Polívky, který byl za první poločas neustále v permanenci a za parného odpoledne byl v poločase na pokraji svých sil. Poločas se nám podařilo vyhrát 1:0, ale síly ubývaly.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v silném složení i s Honzou Polívkou, který měl slíbený odpočinek za vstřelenou brzkou branku, no a Honza v sobě našel dost sil na to, že v 1. minutě druhého poločasu skutečně zvýšil na 2:0. Zápas se vyvíjel velmi slibně a málo lidí pochybovalo o tom, že dneska Tempo prohraje, ale opak byl pravdou! Síly asi na sluníčku docházely a střelec Zeman z Loko se začal prosazovat, když si dovolil zápas otočit z 2:0 na 2:4! Nevídaný kousek se podařil, jenže kluci nesložili zbraně a začali bojovat a mačkat hosty na své půlce, z čehož pramenily branky Soukupa a Tökölyho a rázem bylo srovnáno. Dostali jsme se opět do pohody, kterou však zmařil Martin Mišovič, když místo chycení míče do ruky nesmyslně míč odkopl tak špatně, že trefil protihráče, od kterého šel míč do prázdné branky – 4:5. Infarktový zápas pokračoval, dalším tlakem Tempa, když po rohovém kopu se dostal k míči Hanzlík, který střelou pod břevno nedal brankáři hostů šanci – 5:5.

Za remízu můžeme být vzhledem k průběhu druhého poločasu rádi, ale především obrana se podepsala na obdržených brankách, kdy si zbytečně komplikují kluci život, když neodkopnou míč pryč od branky, ale na druhou stranu se opět projevilo, jaká je síla týmu, když zvládne otočit nepříznivý vývoj, jako tomu bylo například také v utkání s ČAFC.

FC Tempo - Loko Vltavín 5:5 (1:0)
Branky: Polívka 2, Soukup, Tököly, Hanzlík – Zeman 4, vlastní.
FC Tempo: Mišovič – Málek, Mašek, Jirků – Polívka, Soukup, Tököly – Ctibor. Střídali: Šinárek, Lidický, Juzek, Hájek, Turek, Hanzlík, Černý Jonáš.