Ml. žáci B: SK Modřany - FC Tempo B 0:5

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 02. 05. 2007

Plni očekávání, co předvede domácí celek po překvapující remíze na Zbraslavi z minulého týdne, jsme nakonec v modřansko - lhoteckém derby zápase jasně triumfovali, i když výkon mužstva nebyl tak plný soustředění jako v zápase s Juniorem.

Opět minimálně chybující obrana, ze začátku mátožná záloha a povětšinu zápasu celkem laxní útok si hned ve druhé minutě vypracoval první velkou příležitost, když se po přiťuknutí Nwogu sám před brankářem objevil Schwarzbach, ale jeho střela byla jen odvarem malé domů. Už o minutu Holko vysunul Nwogu, ale i ten sám proti brankáři neuspěl. A tak přišla 10. min. a po faulu na Geisslera Nwogu tvrdou přízemnou střelou z přímého kopu překvapil brankáře domácích - 0:1.

Aby toho nebylo málo, hned po rozehrání a přiťuknutí Schwarzbacha, mohl Nwogu postupovat sám na branku, ale rozhodl se vystřelit z hranice velkého vápna a míč skončil na rohovém praporku. Naše další branka padla v 15. min. Po faulu na Hendricha přímý kop zahrál sám Jirka, jehož střelu brankář vyrazil před Schwarzbacha, který jej znovu nastřelil, ale Geissler míč uklidil za jeho záda.

Po velkém prostřídání ve druhém poločase si noví kluci trošku hledali své místo na hřišti, ale vcelku zvládli druhou půli na výbornou a svým výkonem jenom potvrdili, že nikdo v základu nemá své místo jisté. Hned zkraje druhého poločasu běžel dvakrát sám na branku domácích Nwogu, ale jenom potvrdil svoji nemohoucnost v tomto zápase. Za chvíli jej napodobil Linhart, ale ten se po nástupu na hřiště jenom zahříval. Ve 38. min. však již svoji akci středem obrany domácích bez problémů zužitkoval lobem nad vyběhnuvším brankářem a potřetí rozvlnil síť domácích.

V dalším průběhu naše nová energie na hřišti pomalu utahala domácí, kteří neměli koho střídat a na branku se valil jeden útok za druhým. Ve 43. min. Kalina středem hřiště poslal na zteč Vencla, který tísněn obráncem v pádu poslal míč vedle brankáře podél pravé tyči do branky domácích. Pak se znovu představil Linhart, ale v dobré pozici špatně trefil.

Domácí v zápase vlastně na naši branku ani nevystřelili, a tak si Vojta opět ani tak moc nezachytal. Zato na druhé straně hřiště naši hráči zahazovali, co mohli. V 56. min. to došlo tak daleko, že v průběhu 10 vteřin hned šest našich hráčů mohlo vstřelit branku, ale ani jeden míč do branky neprostřelili.

Jak na to ukázal znovu Linhart v 58. min., když stejně jako u svojí první branky přeloboval domácího brankáře a uzavřel skóre zápasu na přijatelných 0:5. A to se ještě mohl těšit z hattricku, ale v poslední minutě po rychle rozehraném rohu s Polívkou situaci špatně vyhodnotil a domácího brankáře u tyčky na švestkách nenachytal.

SK Modřany - FC Tempo 0:5 (0:2)
Branky: Linhart 2, Nwogu, Geissler, Vencl
FC Tempo: Cahyna – Folprecht, Holko, Polívka – Kalina – Kocábek (43. Malý), Hendrich (35. Stepanov), Geissler (31. Fencl), Čerkašin (31. Linhart) – Schwarzbach, Nwogu (38. Vencl).