Muži A: FC Tempo - SC Radotín 2:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 05. 2007

Zápas o šest bodů se Tempu nakonec nevydařil. První půli byl Radotín pod stálým tlakem, Tempo zahrávalo spoustu standarcních situací, ale jejich exekutoři vyhořeli. Skórovat se povedlo po pěkné akci Nechvíly a dorážce Zeleného, ale radost zkazil zvednutý praporek asistenta Stránského. Ve druhé půli trestal Radotín chyby domácí defenzívy a hra Tempa postrádala systém a nápad. V hektickém závěru došlo k vyloučení dvou hráčů Radotína, ale Tempo krátkou přesilovku alespoň k vyrovnání nevyužilo.

FC Tempo - SC Radotín 2:3 (0:0)
Branky: 73. vlastní Falout, 89. Nechvíla z penalty - 55., 63. a 81. Falout .
Rozhodčí: Hríb - Váša, Stránský. ŽK: Semerák - M. Petr, Dvořák, Huráb. ČK: 86. Klíma, 87. Kolář (oba Radotín). Diváků: 120.
Tempo: Tala (46. Heřmánek) - Hurka (68. Trikal), Trusina, Hlavička, Netušil - Zelený, Semerák, Zima, Beneš - Kondráš (46. Žalud), Nechvíla.
Radotín: Kolář - Klíma, M. Petr, Toman, Plzák (88. Rychtařík) - Steiner, Preis (90. Hanka), J. Petr, Dvořák - Huráb, Falout.

O vykartované Budáka s Jurtíkem a zraněné Valáška, Vrbu a Dedka oslabené Tempo začalo tradičně dobře. Vytvořilo si velký tlak, více jak deset minut nepustilo Radotín z jeho šestnáctky, ale z řady standardních situací nic nevytěžilo. Zimovi se povedl jeden rohový kop z šesti pokusů a ani kanonýr Nechvíla nezvládl ve 12. minutě přímý kop z ideální pozice a pálil jen do zdi. Zima mohl otevřít skóre v 19. minutě, leč jeho volej si také nenašel cestu mezi tyče.

Ve 30. minutě se Zelený lekl velké šance, ve které se zčistajasna objevil a zbrkle přestřelil, na druhé straně Netušil v poslední chvíli odvrátil před nabíhajícím Steinerem. Ve 36. minutě po rychlé a zdařilé kombinaci hledal Nechvíla patičkou mířil do branky, Zelený přetlačil ve snaze míč dorazit do branky jednoho z obránců, ale jeho radost zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Rozhodovaly zřejmě centimetry. V poslední minutě první půle přišla kolmá přihrávka na Dvořáka, ten si však míč dal příliš daleko a vybíhající gólman Tala byl u něj dřív. Po střetu obou hráčů však musel domácí golman o přestávce střídat.

Do branky Tempa se postavil teprve osmnáctiletý Heřmánek. Tomu v 55.minutě centrovaný míč vypadl z rukou, ale Falout ještě zakončit nedokázal. Za dvě minuty poslal J. Petr parádní pas za domácí obranu, kam si naběhl Dvořák, který zpětnou přihrávkou našel Falouta a ten nekompromisně napálil míč do kouta domácí branky 0:1. Za šest minut Huráb další chytrou přihrávkou hledal Falouta, Heřmánek zbytečně vyběhl, Falout jej obešel a do prázdné branky zajistil Radotínu dvoubrankové vedení 0:2. Tempo bylo blízko kontaktního gólu po splupráci dvojice Nechvíla - Žalud, ale Kolář vyběhl včas.

V 73.minutě zahrávali domácí rohový kop, M. Petr odkopem míč nezasáhl a za ním stojící Falout jej stejným pokusem nešťastně poslal za záda vlastního brankáře - 1:2. V nadějné pozici poté z hranice šestnáctky netrefil branku Zima, měl na noze vyrovnání.

Když sílil domácí nápor, chyboval v 81. minutě při rozehrávce Semerák, Dvořák ideálně předložil míč Faloutovi a ten završil svůj hattrick - 1:3.

Rozhodčí Hríb poté za faul na Zimu poslal do sprch kapitána hostí Klímu a za minutu nato zkratoval brankář hostů Kolář. Držel už míč v rukou, ale loktem úmyslně trefil dotírajícího Nechvílu. Byl vyloučen a Nechvíla z penalty snížil na 2:3. Víc už Tempo v krátké přesilovce nestihlo, a tak si veledůležité tři body odvezli hosté. Za druhý poločas zaslouženě, potrestali chyby domácích, kteří nedokázali ničím překvapit a zároveň ubránit střelce Falouta.

Jan Stiblík (SC Radotín): Jsem rád, že jsme vyhráli a bodově se odpoutali. Mrzí mě zbytečné vyloučení brankáře Koláře. Máme doma Zličín a musím dál bojovat.

Miroslav Pechar (FC Tempo): Ze zápasu jsem měl určité obavy. Když delší dobu podáváte dobré výkony, musí jednou přijít průšvih. Bohužel se nám to stalo dnes na domácím hřišti, Radotín vyhrál zaslouženě. Dělali jsme v obraně katastrofální chyby a to dnes rozhodlo.