St. žáci: FC Tempo - Dolní Chabry 4:0

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 08. 05. 2007

V důležitém souboji o čelo tabulky jsme dokázali obstát a soupeře přesvědčivě porazili. Z důvodu absence Štecha, Selichara a Macáka jsem se rozhodl postavit na místo předstopera Hlavíka, který hraje poslední dobou ve výborné formě. Utkání jsme začali hodně aktivně a usadili se na polovině soupeře. Již ve 4. minutě se po rohu Procházky dostal do zakončení Šulc, ale místo úderu hlavou se k míči natočil zády. Za dvě minuty již udeřilo. To Kája Sehnoutka převzal míč, počkal si na pohyb Hnata a poslal mu kolmici hodnou fotbalových učebnic. Patrick pak ukázal, že kopačky "spalovačky" nechal doma a, ač tísněn dvěma hráči, chladnokrevně zakončil. Za další čtyři minuty kopal další roh Tomáš a opět našel Ondru Šulce, který již hlavičkoval a vedeme 2:0. Nadále jsem hráli aktivně a soupeře do vážnější akce nepustili. V závěru poločasu kluci polevili, ale soupeř toho nedokázal nijak využít.

Do druhého poločasu jsme vstoupili katastrofálně. Nikdo nechtěl hrát, scházel pohyb i důraz. Chabry se dostaly do jedné tutovky, kterou ale zlikvidoval Varecha. Pak jsme trochu přidali, což na soupeře stačilo. V 53. minutě hlavičkoval odkop soupeře Koudelka směrem k Francemu, který v běhu obešel dva soupeře a prostřelil brankáře. Deset minut nato zaplesalo srdce všech přihlížejících, když Benda poslal další parádní ulici a v první půli nevýrazný France lahůdkovým lobem přidal čtvrtý gol zápasu. Zápas se pak již dohrával. Chvilku před koncem podběhl míč Koudelka, soupeř přehodil Varechu, ale z prázdné brány ho vykopl Lacina.

Výkon to nebyl úplně podle mých představ, nicméně vyhráli jsme vysokým rozdílem, soupeři vrátili podzimní porážku a udrželi se na čele tabulky. Potěšila mne především zlepšená hra obránců. Absolutorium pak zaslouží hráči, kteří přesto, že měli v nohách těžký zápas, odpoledne šli pomoct početně slabému mladšímu dorostu a i tam bojovali, jak mohli.

FC Tempo - Dolní Chabry 4:0 (2:0)
Branky: 53. a 63. France, 6. Hnat, 10. Šulc.
FC Tempo: Varecha - Koláček (58. Petrák), Lacina, Hlavík, Koudelka - Benda, Šulc - France, Sehnoutka, Procházka - Hnat.