Ml. přípravka C: FC Tempo - Union Vršovice 2:2

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 12. 05. 2007

Do velmi zajímavého boje se v pátek pustilo "céčko" mladší přípravky s Unionem Vršovice, který se oproti podzimnímu zápasu (výhra Tempa 14:0) výrazně zlepšil. V úvodu zápasu jsme sice byli týmem, který se snažil dokázat, že chce hrát a držet otěže zápasu ve svých rukou, ale opak byl pravdou. Do naší hry se dostalo mnoho nepřesností a soupeř v obraně byl silnější a hlavně důraznější než naši útočící hráči.

Protože naše útoky končily na obráncích Vršovic, tak přišel trest. Na levé straně zahrál rukou Jirků a jeho počínání rozhodčí viděl a hosté zahrávali volný přímý kop. Centr ze strany se dostal až před naší branku, kde se hostující hráč Mandík, v tváří tvář golmana Mišoviče, nemýlil – 0:1. Byla to sprcha pro naše hráče, protože to byla vůbec první nebezpečná akce hostů.

Z toho, že jsme opět hráli nedůsledně a nebránili, si kluci nevzali nic k srdci a pokračovali v laxní hře v obraně, což se nám opět nevyplatilo, když nedlouho po první obdržené brance jsme inkasovali podruhé. Opět špatným bráněním jsme soupeři darovali druhou branku, když se trefil Pecák – 0:2.

Nedalo se nic dělat, museli jsme začít hrát i do útoku a hlavním přínosem byl příchod Matyáše Hanzlíka, který neúnavně napadal rozehrávku hostů a tím dělal prostor pro ostatní naše dobyvatele vršovické branky. Přišlo i malé probuzení ostatních kluků a nakonec i snížení na 1:2, když se trefil Honza Polívka. Více se nám však do konce prvního poločasu nepodařilo.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že zvrátíme nepříznivý vývoj a budeme to my, kdo se nakonec bude radovat. A skutečně jsme měli druhý poločas více míč na svých kopačkách. Velmi nebezpečně jsme zahrozili z rohových kopů. Při jednom takovém, který zahrál Soukup, tak došlo k zajímavé mele před brankou Vršovic, nejprve si gólman Vršovic sklepl míč tak, že možná skončil i za brankovou čarou, ale to ovšem nebylo prokazatelné, ale nikdo z přítomných Tempáků nedokázal míč dostat do branky ani poté, co se odrážel od všech nohou, které v tu chvíli před brankou byly. Následné výpady po křídlech od Hájka a Polívky bohužel nenašly ty správné zakončovatele, chyběla ta poslední přihrávka a především střela.

V polovině druhé půle se však už blýsklo na lepší časy, to když se zmocnil míče Polívka, posunul si míč do středu, kde se ocitl sám a střelou k pravé tyči nedal gólmanovi šanci – 2:2.

Času ještě bylo dost, ale k naší smůle se už nepodařilo vstřelit branku a rozešli jsme se s Vršovicemi smírně. Stejným poměrem skončil i závěrečný penaltový rozstřel.

Vzhledem k tomu, že jsme opět zaspali úvod zápasu, je asi remíza spravedlivá. Bohužel těmito výsledky (tři domácí jarní zápasy jsme ani jednou na domácím hřišti nezvítězili, ale pouze remizovali) jsme si již s největší pravděpodobností sami zavřeli cestu k vítězství v Mini Cupu, jelikož na první Admiru ztrácíme již šest bodů a do konce soutěže zbývají dvě kola.

Doufám, že se domácího vítězství dočkáme v posledním domácím zápase a posledním kole Mini Cupu proti Admiře v neděli 27. 5. od 17 hodin.

FC Tempo - Union Vršovice 2:2 (1:2)
Branky: Polívka 2 – Mandík, Pecák.
FC Tempo: Mišovič – Málek, Mašek, Jirků – Hájek, Soukup, Polívka - Tököly. Střídali: Hanzlík, Šinárek, Juzek, Lidický, Hlaváč.