Ml. přípravka B: FC Tempo B - Kolovraty 4:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 13. 05. 2007

Páteční podvečer, dostaveníčko na hřišti FC Tempo, větrné počasíčko... Už od rána varovali meteorologové republiku, že bude velmi větrno. Obavy však toliko nesdíleli fotbalisté mladší přípravky B. Na 17. kolo soutěže přijeli hosté z bouřlivě se rozvíjející městské části Praha-Kolovraty, tamní fotbalové naděje.

Kluci se na dnešní zápas těšili, jak to Kolovratským nandají. Poslední prohra jarní části soutěže ze 13. dubna byla s Loko Vltavínem na domácím hřišti zapomenuta. Lehký nástřik barev na hlavy dodal bojovnosti a mohlo se začít hrát. Standardní sestava trenéra Hozáka a jeho asistentů začala po prvním hvizdu rozhodčího zostra. „Věděli jsme totiž, že mají v sestavě pět hráčů ročníku 98, a tak jsme si to s nimi chtěli vyřídit hned na začátku," prohlásil trenér Hozák po zápase. A kluci to také tak pochopili.

Nedali Kolovratským moc šancí na útoky, i když ti se hodně snažili se nějak utrhnout a za každou cenu vyhrát. Obránci působili v útočných snahách soupeře pořádný zmatek odkopáváním míčů. Hra soupeře tak neměla šanci na úspěch. Naopak se našim klukům kombinačně poměrně dařilo, a tak velmi důležitý gól vstřelil Šebek po nezištné přihrávce Pekárka. A hned bylo veseleji. Ta první branka padla v 15. minutě prvního poločasu a pěkně soupeře rozhodila. Tempákům naopak dala křídla. Ještě pár pěkných akcí tak na tři tutovky a do poločasu mohlo být o více než dva góly rozdílu.

Ve druhé půli se Kolovratští probudili z letargie a začali hrát s větším důrazem. Nebylo jim to však moc platné. Naši kluci se také nedali. A aby toho neměli hoši z Kolovrat málo, přidali jim naši borci ještě další nádherné tři branky. Když to bylo 4:0, odhodlal se trenér vystřídat i brankáře. Do té doby bez chyby chytající Blažka byl vystřídán na patnáct minut Novotným, který se nezúčastnil posledního tréninku ani turnaje na Meteoru z důvodu nemoci. A bylo to znát. Po prvním nájezdu a vysokou střelou snížily Kolovraty na 4:1. Tři minuty před koncem zápasu pak ještě snížili po samostatném úniku na brankáře na 4:2.

To však nikterak nepokazilo radost z vítězství. Už jen šest bodů nás dělí po 17. kole od skupinky, která na podzim tak nějak unikla.

FC Tempo B - Sokol Kolovraty 4:2 (1:0)
Branky Tempa: Koubek 2, Šebek, Pekárek.
FC Tempo: Blažka, Novotný - Rod, Koubek, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Průša, Beneš, Pekárek, Hozák, Janský.