Muži A: Meteor VIII - FC Tempo 2:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 05. 2007

Tempo získalo na hřišti o postup do divize bojujícího Meteoru důležitý bod, který může v konečném účtování záchranářských bojů hrát velkou roli. Tempo poprvé pod vedením dvojice Dedek - Trusina muselo oželet nemocného špílmachra Nechvílu, do sestavy se naopak vrátil Jurtík. V prvním poločase si Meteor vypracoval dvoubrankový náskok a nutno přiznat, že měl i další velké gólové šance. Ve druhé půli trenéři zariskovali, stáhli hru na tři obránce, nasadili třetího útočníka a tah vyšel. Tempo bylo po změně stran nebezpečnějším týmem, zaslouženě vyrovnalo a v samotném závěru neproměnilo tři obrovské šance na vítězství.

FK Meteor VIII - FC Tempo 2:2 (2:0)
Branky: 5. Fíček, 32. Rada - 56. Beneš, 59. Trusina.
Rozhodčí: Fišer - Váňa, Severýn. ŽK: Daňhel, Horák - Kondráš, Trusina. Diváků: 800.
Meteor: Caudr - Pasker, Rada, Krejčík, Daňhel (70. Kačerovský) - Šmíd, Horák, Klír (81. Kasman), Kouble (46. Jenčo) - Fíček, Birma.
Tempo: Kuchař - Semerák, Trusina, Hlavička (46. Beneš), Netušil - Hurka, Vrba, Zima, Žalud - Kondráš (88. Zelený), Jurtík (90. Budák).

Už ve 4.minutě se po dlouhém Caudrově výkopu dostal přes Hlavičku k míči Fíček a lobem překonal vyběhnuvšího Kuchaře. Lepší začátek si domácí nemohli přát. Po deseti minutách mohl po hezkém průniku před branku přidat druhý gól Birma, ale Kuchař mu jeho střelu vyrazil nohou na roh. Po něm zas prosvištěla hlavička Rady těsně nad břevnem. Hosté se mezi tím jen prezentovali tvrdou, ale nepřesnou střelou Zimy. Jinak se hrálo převážně na polovině Tempa a domácí gólman byl téměř bez práce.

Ve 30. minutě, po chybné rozehrávce hostující obrany, zachytil míč Fíček a jeho dělovka levačkou jen vyprášila Kuchařovy rukavice. O dvě minuty později šel Fíček ochotně před vápnem k zemi, rozhodčí Fišer odpískal faul a Radův přímý kop, ve zdi tečovaný Žaludem, skončil v opačném rohu branky než gólman Kuchař čekal.

Ani za této situace však nešli hosté do kolen. Kuchař je znova podržel ve 35. minutě při jedovaté střele Fíčka a následném nápřahu Šmída. V závěru poločasu bylo rušno i na druhé straně. Nejdříve po nenápadné akci Kondráš orazítkoval spojnici domácí brány a pak Trusinův dlouhý aut minul jak dobíhající Jurtík, tak i domácí gólman Caudr a míč jen lehce proletěl kolem levé tyče do zámezí.

Do druhé půle hosté změnili taktiku, začali hrát jen na tři obránce a útok posílil čerstvý Beneš. Ve 47.minutě mohl po hezké Fíčkově přihrávce zvyšovat Horák, ale se střelou zaváhal a o míč přišel. O šest minut později střílel z hranice šestnáctky Jurtík, ale tečovaný míč stačil Caudr zachytit. Hosté i nadále v aktivitě nepolevili a v 55. minutě poprvé udeřili. Po závaru před domácí brankou se na šestnáctce dostal k míči Beneš a pohotovou technickou střelou obstřelil Caudra. Domácí hráli dál jako že se nemůže nic stát a ono se stalo. Neuběhly snad ani tři minuty, když si na Žaludův trestný kop naskočil Trusina a prudkou hlavičkou překonal Caudra podruhé. Ten si sice na míč sáhl, jenže se mu nakonec skutálel za brankovou čáru. Radost v řadách hostí neznala mezí. Takřka z beznadějné situace nakonec sahali po bodu. Do konce ale zbývalo ještě hodně času.

Toho chtěli využít i domácí. V 62.minutě se po Caudrově dlouhém výkopu znova zmocnil míče Fíček, tak jako v úvodu zápasu, postupoval k brance a orazítkoval pravou tyč Kuchařovy brány. Přitom se hosté mohutně dožadovali přerušení hry, neboť jim zůstal na trávníků ležet po neodpískaném faulu, kdy by postupoval sám na branku, zraněný Beneš.

V závěrečné čtvrthodině pak domácí vrhli všechny síly do útoku se snahou o vstřelení vítězné branky. Přímý kop Fíčka z ostrého úhlu vyrážel Kuchař jen s námahou na roh. V 83.minutě zas dalekonosná Šmídova střela těsně minula levý růžek. Hostům se najednou začal otvírat prostor k rychlým brejkům do otevřené domácí obrany. V 86. minutě, po centru Vrby, měl jasný gól na hlavě Jurtík, ale z malého vápna bránu přestřelil. V závěru postupovali dva na jednoho Jurtík se Zeleným, ale prvně jmenovaný přihrávkou Zeleného vytlačil příliš z úhlu a vzápětí, při dalším přečíslení, si Hurka zasekl míč a jeho technická střela olízla tyč Caudrovy branky.

Radim Trusina (FC Tempo Praha): O půli jsme šli do kabin s tím, že prohráváme 2:0 a nemáme co ztratit. Řekli jsme si, že nebudeme bránit, stáhli jsme hru vzadu na tři beky a to Meteor asi nečekal. Po prvním gólu asi trochu znervózněli, protože potřebovali vyhrát, my jsme mohli akorát překvapit. Musíme uznat, že v první půli nás jasně přehrávali ve všem, ale druhé půli jsme je naší hrou zaskočili. V závěru to Meteor otevřel, takže jsme šli i tři na jednoho, mohli jsme i vyhrát, ale to bychom toho chtěli moc. Od kluků jsme chtěli výborný výkon a to se povedlo.

Karel Jeřábek (FK Meteor Praha): Co k tomu dodat. S takovým přístupem, který jsme předvedli druhý poločas, to bychom si nezasloužili ani postoupit. Myslím, že to je vyřešené a hráči si mohou poděkovat sami sobě. Když vám tady soupeř o poločase klečí u nohou, abyste mu nedali víc jak pět gólů a vy s tím naložíte tak, že ztratíte i dvoubrankové vedení, tak to svědčí o tom, že není asi něco v pořádku. Myslím, že Měcholupy už můžou klidně spát.