Ml. žáci B: Háje JM C - FC Tempo B 0:10

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 15. 05. 2007

Po zápase s posledním týmem tabulky na jeho půdě vládla spokojenost jedině s dalším tříbodovým zásahem, nikoliv však ze hry našeho mužstva. Po hlubším zhodnocení je potřeba ale říct, že jsme hráli to, co nám soupeř dovolil. A dovolil nám toho hodně. Proto může jenom mrzet, že kluci, kteří chtěli hrát, nevyužili celou nůši šancí a nevylepšili si skóre ještě více.

Začátek zápasu byl jak s partesu. Hned ve druhé minutě zápasu jsme vedli 2:0 a zdálo se že podzimní výhra 19:0 bude překonána. Nejdřívě po úniku Kocábka a jeho nahrávce střílel do prázné branky Folprecht a hned po rozehrávce se po levé straně probil do až do šestnáctky Čerkašin. Jeho střílený centr proměnil v druhou branku Kocábek. Pak se však náš brankostroj zastavil, i když Čerkašin, Nwogu, Kocábek měli branku na nohou.

Další slepenec branek přišel na řadu v 8. min., když nejdříve Nwogu využil další přihrávku Čerkašina a pak na středu hřiště Hendrich poslal do akce Nwogu, který po prokličkování přez několik protihráču nedal domácímu brankáři šanci. Pak opět přišlo naše hluché místo, ve kterém se ale opět mohl trefit Linhart, Kocábek i Nwogu, ale kluci všechno zahodili. V 15. min. se poprvé po střele Kocábka třáslo břevno domácí branky. Do konce poločasu padla už jenom jedna branka ve 20. min., kdy Linhart zatočil roh rovnou do branky domácích. Branku nakonec trefil i Nwogu, ale i jeho střela skončila na břevně.

Veliká nespokojenost vládla o přestávce s hrou některých hráčů, a tak ze sestavy ze začátku zápasu zůstal ne svém místě jenom Kalina a Jantol. Všichni ostatní hráči se přesunuli na jiná místa za účelem dosáhnutí větší aktivity v dobývání branky domácích.

Začátek druhého poločasu naznačil, že změny hodně prospěly. Domácí jsme pět minut drželi před jejich bránkou a nepustili jsme je za hranici poloviny hřiště. Jenomže to nejhlavnější - branky - nepřicházely. Přitom kluci si šancí dokázali vypracovat hodně. Dvakrát běžel sám na brankáře Cahyna, jednou Stepanov, Holko, Schwarzbach. Kalina dva metry od bránky dvakrát nahrával ještě svým spoluhráčům, i když mohl zavěsit sám. Nakonec se však nové přeskupení dočkalo ve 35. min., kdy Kalinův roh se dostal k Holkovi a ten zpětnou nahrávkou vybídl ke střele Schwarzbacha, jenž tentokrát vystřelil dostatečně k dosažení branky.

I v dalším průběhu poločasu hlavně naše pravá strana byla hodně aktívní a vlastně všechny další stoprocentní šance pocházely odtud. Kluci se snažili, ale branka ne a ne přijít. Ve 40. min. Cahyna ideálně vysunul Holka a ten postupoval sám na branku, ale jeho střelu potřetí zastavila tyč domácí branky. Ve 14. min pro změnu stejnou akci v podání Stepanova Kalina již zužitkoval v naší sedmou branku. O minutu později zase Pecha zatáhl míč po pravé straně, míč předložil Holkovi, který pohotově z úhlu vystřelil, ale opět jenom do tyčky. Mezitím ve svém nedůstojném výkonu na pozici posledního pokračoval Linhart, který jediný dokázal při výletu Nwogu ohrozit vlastní branku.

Na druhé straně pokračovalo naše dobývání hradu, ale až posledních pět minut zápasu vedlo konečně k brankám. Ve 25.min. Folprecht autem poslal Cahynu po pravé straně až do vápna a pro Hanzlíka už bylo jenom lehké nastavit nohu na Vojtovu přihrávku 8:0. Ve 26. min. po pravé straně pro změnu zatáhl míč Pecha a jeho centr opět usměrnil za záda brankáře Hanzlík. Ve 28. min se konečně dočkal i náš brankář, když další akci po pravé straně a nahrávku Pechy silou vůle protlačil přes nohu domácího brankáře až do branky.

Ve 30. min. Cahyna pro změnu poslal do sóla Pechu, ten však ztroskotal na domácím brankáři, ale jeho spoluhráč si chtěl asi taky vyměnit s ním místo, a tak vyražený míč chytil do náručí. Penaltu všal Pecha zahodil. Mirek tak jenom potvrdil to co by se hodilo na vícero hráčů. Víc makat a míň kecat. Kdyby někteří naši hráči proměnili umění mluvení o tom jak jsem dobrý ve fotbalové umění, to by bylo Ronaldú, Drogbů a Ševčenků.

Háje C - FC Tempo 0:10 (0:5)
Branky: Nwogu a Hanzlík 2, Folprecht, Kocábek, Linhart, Schwarzbach, Kalina,Cahyna.
FC Tempo: Cahyna – Jantol, Holko, Polívka - Kalina - Nwogu, Hendrich (31. Schwarzbach), Linhart (50. Hanzlík), Čerkašin (31. Stepanov) - Kocábek (40. Pecha), Folprecht.