Ml. přípravka B: FC Tempo B - Vinoř 9:4

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 26. 05. 2007

Velmi teplé a vlhké počasí s příslibem dešťové přeháňky přivítalo borce obou celků, domácí FC Tempo B a TJ Vinoř. Naši kluci jsou v poslední době ve formě. Dokazuje to jednoznačně třetí pozice v jarní tabulce a celkový počet 18 bodů získaných v posledních zápasech mistrovské soutěže. Tak jak se stalo již tradicí na domácím hřišti, jsou hoši motivováni trenérem Hozákem a jeho asistenty hodinu před zápasem. Hlasitá muzika naladila naše borce i tentokrát.

Fotbalisté z Vinoře zcela jistě nepřijeli prohrát. Jejich početný realizační tým čítající 5 členů napovídal, že body nebudou rozdávat zadarmo. V 17:30 to vypuklo. Tempáci si postupně vytvářeli tlak na branku Vinořských. Neměli to vůbec jednoduché, neboť zadáci Vinoře nebyli žádní drobečkové. Měli trochu potíže s orientací ve vlastní obranné polovině. Hlasivky jejich trenérů vibrovaly na nejvyšší výkon, řev a pokyny létaly po celém Tempu. A vyplatilo se. První branku ve 4. minutě vstřelili právě hráči Vinoře. To však neznáte hochy z Tempa.

Branka je probudila a začali létat, jako kdyby před zápasem vypili decku Red Bulu. Přihrávky obránců a záložníků nemíjely své adresáty. Za dvě minuty bylo srovnáno na 1:1 . To si však borci z Vinoře nechtěli dát líbit a zvýšili úsilí a útočnou aktivitu. Naši zadáci však byli pozorní a nedělali mnoho chyb. Pak přišel perfektní průnik a střela Adama Pekárka a bylo zvýšeno na 2:1. Tak se soupeři rozešli po prvním poločase.

Do druhé půle zápasu nastoupili borci obou týmů po taktických pokynech svých trenérů s větším nasazením. To se odrazilo i na zvýšeném úsilí borců Vinoře vstřelit branku. Podařilo se. Po rohovém kopu a zmatku před domácím brankářem Novotným, bylo vyrovnáno na 2:2. Tempáci se zdravě po vyrovnávací brance nažhavili a začala se valit Tempácká lavina na branku soupeře. Nějaká střela minula branku, jiná orazítkovala břevno, další spadla do náruče soupeřova gólmana. A tak to nějakou chvilku zůstalo. Naši střelci Matěj Koubek a Adam Pekárek se předháněli ve střeleckých pokusech. Bylo se na co dívat. S postupujícím časem se Tempáci dostávali stále více před branku již vyčerpaných obránců Vinoře. "Za stavu 5:4 jsme měli obavy o vítězství," poznamenal asistent trenéra Míla Jánský.

Pak to ale přišlo. Posledních 15 minut zápasu patřilo jednoznačně borcům FC Tempo. Po dobře připravených akcích se do branky Vinořských trefili Koubek, Pekárek, Hozák a výjimečně v útoku hrající Lukáš Rod.

Konečný výsledek 9:4 a tři důležité body pro Tempo vybojoval celý tým MPB. Celému týmu zaslouženou pochvalu za odevzdané výkony.

FC Tempo B - Vinoř 9:4 (2:1)
Branky Tempa: Koubek 4, Pekárek 3, Rod, Hozák.
FC Tempo: Novotný - Rod, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Průša, Koubek, Pekárek, Hozák.