Muži A: Bohemians Praha B - FC Tempo 4:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 27. 05. 2007

Tempo přijelo na Prosek s myšlenkami alespoň na bod a c přáním odpoutat se ze spodních pater tabulky, ale nakonec neodolalo velké ofenzivní síle rezervy Bohemians Praha. Trenéři Dedek s Trusinou se museli obejít bez Nechvíly, Valáška, Vrby, Semeráka a potrestaného Hurky. Naštěstí v domácím prostředí ztratily všechny body Královice a Radotín a v předehrávce Ďáblice jen remizovaly se Zličínem, a tak je záchrana přeboru stále reálná a ve vlastních rukou. Tempo má navíc výhodu - příští dvě utkání bude hrát v domácím prostředí - s Libuší a Uhelnými sklady.

Bohemians Praha B - FC Tempo 4:2 (2:0)
Branky: 14. Beer, 36. Šilhan, 76. z penalty a 79. Mráz - 68. Dedek, 85. Jurtík.
Rozhodčí: Klíčman. ŽK: Honka, Mráz - Žalud, Dedek, Budák. Diváků: 40.
Bohemians: Beke - Kovář, Gazmend, Faitl, Hajník - Beer (80. Ambruz), Allram, Janda, Honka (46. Rýdl) - Šilhan, Mráz (88. Baier).
Tempo: Kuchař - Netušil, Trusina, Hlavička, Žalud - Beneš, Dedek (84. Turek), Budák, Zima - Jurtík, Kondráš (78. Zelený).

Vyrovnaný začátek utkání trval jen do 14. minuty. V té se na levé straně prosadil šikovný Janda, odcentroval a na zadní tyči neobsazený Beer hlavou s pomocí tyče poslal míč do sítě. Po vedoucí brance domácích se opět hrála vyrovnaná partie bez většího vzruchu před brankami. A přišel druhý úder domácích. Ve 36.minutě rozehráli přímý kop a Šilhan hlavou z malého vápna přes ruce Kuchaře zvýšil na 2:0. Ve 43.minutě mohl snižovat Dedek, ale jeho hlavička byla nepřesná.

Po přestávce přece jen Tempo přidalo, ale do větší šance se jeho hráči nedostali. Naopak v 60. minutě mohli hosté potřetí inkasovat. Šilhan se hnal sám na Kuchaře, ale ten mu pádem pod nohy šanci zmařil. A tak přišel gól na druhé straně. Hosté přeskupili síly, stáhli hru jen na tři obránce a Žalud se vysunul do zálohy. Právě on v 68.minutě poslal prudký přízemní centr před branku a nabíhající Dedek propálil Bekeho.

V 73. minutě byl blízko gólu domácí Mráz, ale Netušil jeho střelu stačil na lajně odvrátit. Za tři minuty už se Mráz radoval. Budákův zbytečný faul v rohu šestnáctky nabídl domácím výhodu pokutového kopu. Exekuce se ujal právě Mráz a nedal Kuchařovi šanci. Za tři minuty Mráz potrestal další chybu hostující obrany a bylo rozhodnuto. Změnu výsledku ještě přinesla 85. minuta, kdy se individuálně prosadil Jurtík a střelou z hranice vápna korigoval na 4:2.

Petr Dedek (FC Tempo): Chtěli jsme hrát jednoduše, protože jsme věděli, že soupeř hraje technický fotbal. Dlouho to šlo, ale pak jsme vyrobili dvě chyby a dvakrát inkasovali. Po přestávce to bylo lepší. Dali jsme kontaktní gól, ale pak přišla zbytečná penalta a bylo rozhodnuto.

Pavel Novotný (Bohemians Praha B): Spokojen jsem s útočnou fází. Dali jsme čtyři góly a měli i další velké šance po dobrých akcích, škoda, že z toho nic nebylo. Vzadu to však bylo slabší. Vázla komunikace a bylo i hodně prohraných soubojů.