Ml. přípravka B: Slavoj Podolí B - FC Tempo B 3:3

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 31. 05. 2007

Poslední květnový prosluněný den si zajeli borci MPB zahrát na "Kavky". Pro neznalé místních poměrů připomínáme, že termín "Kavky" patří k slangovým výrazům herců a jde o Kavčí hory. Tedy místo sídla České televize. Hřiště soupeře AFK Slavoj Podolí je v těsném sousedství oné slavné budovy České televize na dobře položeném místě s nádherným rozhledem na celou Prahu.

Jak je dobrým zvykem týmu FC Tempo, přijela kolona aut, přivážejících naše hráče, hodinu před zápasem. Následoval bojový rituál za hlasité muziky Daniela Landy, oblíbence borců MPB. Z tabulky jsme měli jasno. AFK nebude lehký soupeř. V tabulce je nad námi na 4. místě. Ano, měli jsme respekt. Navíc jsme měli jasno i to, že se utkáme se soupeřem, který staví do sestavy hráče ročníku 98. Očekávali jsme jednoznačně trvalý tlak.

Hráči AFK začali první poločas ostře. Hned první nájezd na branku ve 38. vteřině zápasu zakončili po chybě obrany gólem a to ještě "housličkami" gólmanovi Novotnému. V tu chvíli jsme všichni stáli jako opaření. Nebyli by to však naši Tempáci. "Nějak nám moc nevycházejí začátky zápasů," povzdechl si trenér Hozák. Mohutným šturmem po nádherné přihrávce zakončil nájezd na soupeřovu svatyni nádhernou střelou Adam Pekárek. To bylo zase na dlouho vše. Taktovku prvního poločasu stále drželi Podolští. Svůj tlak korunovali do konce poločasu ještě dvěma brankami. Jednu nádhernou střelili po rohovém kopu hlavou. Nechytatelná střela zasloužila potlesk.

Tradičně vyvedený pro červenobíložluté barvy je druhý poločas. A tak tomu bylo i tentokrát. Trenérovo "umytí hlav" vždycky zabralo. I tentokrát jsme převzali taktovku do své režie. Nutno podotknout, že se hráči MPB vyrovnali ve všech parametrech s o rok staršími hráči soupeře. Rychlé protiútoky a dobrá hra obrany nedovolila soupeři nic zakončit. Více šancí jsme si vytvářeli postupně, až se povedlo výborně hrajícímu Koubkovi parádně zakončit ve 13. minutě a pak ještě přidal jednu branku v 17. minutě po rohovém kopu. Tyto dvě branky rozhodly o konečné remíze 3:3. "Pro naše barvy je to úspěch," komentovali hru našich borců diváci. Ano, je to tak. Další zápas v řadě co jsme neprohráli a to ani na hřištích soupeře. Stále nás honí neslavná prohra s Loko Vltavínem na domácím hřišti, ale to už je opravdu dávno. Velkou pochvalu a porci dobré zmrzliny si opravdu zasloužili dnes všichni hráči mladší přípravky B.

AFK Slavoj Podolí B - FC Tempo B 3:3 (3:1)
Branky Tempa: Koubek 2, Pekárek.
FC Tempo: Novotný, Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Nedvídek, Obermajer, Koubek, Beneš, Pekárek, Hozák.