Muži A: FC Tempo - FSC Libuš 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 06. 2007

Tempo nevyužilo možnost velmi se přiblížit záchraně a v domácím prostředí podlehlo v derby sousedům z Libuše. Dle průběhu hry není výsledek pranic spravedlivý, ale na to se historie neptá. Domácí mohli během úvodní čtvrhodiny vést minimálně o dvě branky, ale v koncovce neuspěli. Libuš se ujala vedení z přísné penalty, kdy byl Budák při výskoku faulován a přitom zahrál rukou, na druhé straně se penalta nepískala ani v jedné ze čtyř diskutabilních situací. Tempo má záchranu stále ve svých rukou a to je důležité. V příštím kole musí doma porazit Uhelné sklady.

FC Tempo - FSC Libuš 1:3 (0:1)
Branky: 51. vlastní Tomšů - 33. z penalty a 90.+3. Hruška, 83. Tomšů.
Rozhodčí: Kubr - Tikal, Burda. ŽK: Trusina - Hruška. Diváků: 100.
Tempo: Kuchař - Hurka, Trusina, Netušil - Beneš, Vrba (86. Zelený), Budák (82. Hlavík), Jurtík, Zima - Dedek, Žalud.
Libuš: Marko - Tomšů, Vítek (77. Moravec), Maňák, Zbudil - Dvořák, Šafránek, Hruška, Pilík (66. Hlava), Tožička - Čáp (62. Pavlů).

Domácí se do soupeře pustili s velkou chutí a chtěli rozhodnout hned v začátku. Dělovka Jurtíka proletěla těsně nad středem brány a táhlá Netušilova střela minula levý růžek. V 9. minutě, po přistrčení od Jurtíka, ve výborné pozici přestřelil Dedek. Na druhé straně se v 16. minutě po Hruškově přímém kopu nevešla mezi tyče pohotová hlavička Tožičky.

Rychlé akce se střídaly na jedné i druhé straně. Hostující Marko se dvakrát vyznamenal při dělovce Zimy a nebezpečné hlavičce Žaluda. Pak zas padáček Tožičky, střílený přes hlavu, skončil těsně nad břevnem. Na první gól se čekalo až do 33. minuty, padl z penalty a dali ho hosté. Po centru do vápna domácích zasáhl ve výskoku Budák rukou, ale byl přitom přistrčen a nekoordinovaně padal k zemi, a hlavní rozhodčí Kubr nařídil přísnou penaltu. Míč si postavil Hruška a nedal Kuchařovi šanci. Na druhé straně rozhodčí předtím ruku nepískal, penaltově neposoudil ani zákroky na Beneše, Dedka a Trusinu. Po čtyřech minutách měl vyrovnání na kopačce Dedek, kdy technicky přehazoval Marka, jenže ten konečky prstů vyškrábl míč na roh.

Druhou půli začali domácí opět náporem a už po šesti minutách bylo vyrovnáno. U zrodu akce byl Trusina, který parádně vysunul na pravé straně Beneše a jeho přízemní centr si srazil nabíhající Tomšů do vlastní sítě. Radost domácích příznivců byla velká, všichni věřili, že přišel rozhodující zlom. Jenže hosté zlobili dál. V 62.minutě po dlouhém Markově výkopu, poslal Netušil hlavou tak pomalou „malou domů”, že míč zachytil Pilík a nechybělo mnoho, aby šli hosté znova do vedení. Hostující kapitán gólmana sice přehodil, ale míč těsně minul levou tyč. S přibývajícím časem se domácí stále častěji usazovali na polovině hostí a střelbou ze střední vzdálenosti se pokoušeli překonat pozorného Marka. Jenže přišla 83.minuta, jeden bleskový útok hostí do otevřené domácí obrany a všechno bylo jinak. Střídající Pavlů šikovně vysunul Tožičku, jemuž míč skluzem Netušil nešťastně vypíchl přímo k dobíhajícímu Tomšů, jenž poslal míč do prázdné brány.

Domácí pak vrhli všechny síly do útoku, s jediným cílem alespoň vyrovnat. To se jim nepodařilo. Naopak ve třetí minutě nastavení museli vypít kalich hořkosti do dna. Téměř z půlky ukázal záda domácí obraně Hruška, dostal se až před gólmana a vydařenou střelou pečetil překvapivou výhru hostů. Domácí dřeli, určitě měli víc ze hry, ale v koncovce je opustilo i potřebné štěstí. Hosté z minima vytěžili maximum a v rozhodujících chvílích je podržel výborný Marko v bráně.

Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Radost z vítězství mám, ale nevím kdo bude hrát příště. Máme další zraněné hráče. Nedohrál Pilík ani Vítek a někteří už dnes nastupovali s nedoléčeným zraněním. Myslím, že tam dnes bylo dost pohledných akcí z obou stran. Domácí zlobili do poslední chvíle, mohlo to spadnout na jednu, nebo druhou stranu, štěstí se tentokrát přiklonilo k nám.

Radim Trusina (FC Tempo Praha): Dnes jsme si šli pro tři body. Věřili jsme si, protože dlouhodobě s nimi máme tady doma pozitivní bilanci. Prvních patnáct minut jsme začali výborně, měli jsme tlak, šance. Pak jsme asi z přísné penalty dostali gól, u nás asi taky měla být jedna, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V první půli jsme byli určitě lepší. Do druhé půle jsme si řekli, že na ně vlítneme a budeme hrát pořád stejně, což se potvrdilo. Dali jsme šťastně na 1:1. Vytvořili jsme si pak další tlak a spoustu šancí. Pak po individuální chybě, kdy jsme nedorazili hráče na vápně, jsme dostali druhý gól. Pak už to bylo, že buď vyrovnáme a nebo dostaneme třetí gól. Otevřeli jsme hru a ten třetí jsme nakonec dostali.