Ml. žáci A: Tempo - Motorlet 2:5 a 5:2

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 05. 06. 2007

V uplynulých dvou týdnech během naší přestávky v mistrovských utkáních jsem přijal nabídku trenéra Motorletu vyplnit naši pauzu dvěma přípravnými utkáními proti přeborovému Motorletu r.95, který bude v příští sezoně hrát Českou ligu mladších žáků.

V prvním zápase hraném doma v sobotu 26.5.07 jsme nastoupili v pravé poledne proti první půlce mužstva Motorletu. Hrálo se za úmorného vedra, kluci zcela evidentně nechtěli hrát, pouze chodili a nic jim nevycházelo. Nutno podotknout, že z různých důvodů nenastoupilo minimálně šest hráčů základní sestavy a ti ostatní je prostě nebyli schopni nahradit. Možná jsme tuto porážku potřebovali, aby klukům trochu spadl hřebínek. Prohráli jsme zcela zaslouženě 2:5.

Sestava: Žurav (Jusyp) - Petrák, E.Čech, Lehký, Lacina, Čutka, Herdegen, Mašek, Hájek, Šilhavý, Neitsch.
Branky: Neitsch, Hájek.

V odvetě v neděli 3.6. jsme nastoupili proti druhé půlce hráčů Motorletu o skutečně trochu méně kvalitnější, ale při naší téměř optimální sestavě. Utkání se hrálo na slušném hřišti v Černošicích. Náš nástup byl exkluzivní a již v 19. minutě jsme vedli hattrickem Neitsche 0:3. Vůbec v prvním poločase jsme hráli dobře, i když někteří obránci se stále vysouvali a potom se nestačili vracet. Poločas skončil 0:4 a to ještě Novák a Horn nedali další tutovky.

Druhý poločas jsme začali špatně. Soupeř snížil po chybě brankáře Čutky, kterému vypadl míč z ruky. Vzápětí po chybě obrany je sníženo na 2:4. Vůbec druhá půle byla z naší strany odehrána špatně. Náhradníky jsem střídal v útoku, ale dnes Nováka a Neitsche nebyli schopni nahradit a v tu chvíli jsme v podstatě hráli bez útoku. Vázla kombinace, nepřesné přihrávky a hlavně snaha některých hráčů i přes můj výslovný nesouhlas nakopávat balony! Nakonec přidává v 57. minutě branku na 5:2 Horn. Obě utkání jsme hráli 2x35 minut. Pochvalu za snahu odčinit nepříznivý výsledek z prvního utkání přesto mužstvu uděluji! Výborný výkon v defenzivě opět podal E.Čech.

Sestava: Čutka (Jusyp) - Lehký, E.Čech, Hájek, Jirsák, Herdegen, Škopek, Mašek, Horn, Neitsch, Novák
Střídali: Šilhavý, Dobš, R.Čech
Branky: Neitsch 3, Novák, Horn