Ml. přípravka B: FC Tempo B - Jižní Město Chodov 3:3

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 09. 06. 2007

V předposledním kole jarního kola ligy jsme v parném dni hostili tým TJ Jižní Město Chodov. Svěřenci MPB si dali dostaveníčko již dvě hodiny před zápasem. Ano čtete dobře 2 hodiny před zápasem. Důvod je jediný. Vysledovali jsme, že naši borci potřebují déle času na rozjezd. A poněvadž jsme očekávali soupeře z čela tabulky, bylo nutné si na něj přivstat. Následovalo lehké rozcvičení zakončené máčením hlav v kyblíku studené vody.

Zápas měl začít v 17:30, ale pro opoždění rozhodčího se začínalo o cca 10 minut později. Hráči obou stran byli dostatečně motivováni na výhru. Zaslechl jsem v soupeřově táboře takové "hned od začátku se do nich musíte pustit, nejsou zase tak špatní." No a opravdu se do nás pustili. Začátek hry byl jednoznačně v režii Chodovských. Netrvalo však dlouho, a naši se přeci jen rozehráli. Šance na obou stranách se střídaly. Pak jsme dostali po zaváhání celkem zbytečnou první branku. Očekávaný tlak soupeře se však stále nějak nedostavoval.

Hra byla vcelku vyrovnaná, pěkné akce bylo vidět z jedné i z druhé strany. Po několika vyvedených akcích soupeře však domácí obrana vždy dokázala včas zasáhnout. Vcelku s přehledem dnes zahráli Rod a Obuškevič. Pak přeci jen ještě jedna chybka stála naše barvy branku. Stav po první půli byl 0:2.

Tradičně vyvedený pro naše borce MPB byl druhý poločas. Opětovné "umytí hlav" trenéra Hozáka pomohlo. Kluci se tak nějak probudili a po nádherné akci zálohy a útočníka Koubka bylo sníženo na 1:2. To bylo jako žihadlo do nohou našich borců. Za dalších 8 minut opět vynikající Koubek po nádherné střele vyrovnal na 2:2. "To bylo radosti na Starém Bělidle," řekla by babička Boženy Němcové. A bylo. Zdálo se, že ta radost by mohla vydržet do konce zápasu. Pak však přišla další rána za trest a z dobře připraveného útoku Chodovských padla třetí branka. "Škoda přeškoda," povzdechli si domácí diváci, kteří sledovali boj v hojném počtu. Nebyli by to však naši chlapci aby se vzdali bez boje. Chvilku to trvalo, ale po dobré přihrávce se uvolnil Pekárek a s přehledem zavěsil do chodovské sítě na 3:3. A opět bylo radosti na Starém Bělidle. Tato radost nám vydržela až do konce zápasu.

Chodovskou tvrz se nám ztéci nepodařilo, nicméně remíza s tak nadupaným týmem, který aspiruje na vyšší soutěž je více než velkým úspěchem. Opět platí, že Chodovští sestavili tým z hráčů ročníku 98 a měření sil s o rok staršími kluky je víc než dobrou školou pro naše borce. Nezbývá než celý tým pochválit a popřát trenérům i hráčům do posledního kola v Klánovicích hodně sil. Bilance je doposud více než příznivá. Jedna prohra s Vltavínem, dvě remízy a to s AFK Slavoj Podolí a nyní s TJ Jižní Město Chodov. Jen tak dál kluci. Hip hip hurá.

FC Tempo B - Jižní Město Chodov 3:3 (0:2)
Branky Tempa: Koubek 2, Pekárek.