Přebor na Lhotce zůstává! FC Tempo - Uhelné sklady 2:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 06. 2007

A je to tady! Velká úleva a radost se rozhostila po zápase s Uhelnými sklady na našem stadionu na Lhotce. Výhrou 2:0 si Tempo definitivně zajistilo přeborovou příslušnost i pro příští ročník. Po podzimu měl tým jen čtyři body, dvakrát došlo ke změně trenéra, ale nakonec se dílo podařilo. Dvěma brankami zápas rozhodl útočník Kondráš, ale pochvalu zaslouží celý tým za maximální bojovnost a odhodlání. Radost je o to větší, že všichni velmi dobře ví, že si Tempo jako tradičně vše vybojovalo pouze na hřišti.

FC Tempo - SK Uhelné sklady 2:0 (0:0)
Branky: 63. a 90.+4. Kondráš.
Rozhodčí: Vaňkát - Handl, Horyna. ŽK: Jurtík - Botlík, Snopek. Diváků: 120.
Tempo: Kuchař - Semerák, Vrba, Valášek - Hurka (61. Dedek), Zima, Budák, Jurtík (90. Hlavička), Žalud - Kondráš, Beneš.
Uhelné sklady: Domlátil - Vrňák, Gabriška, Botlík (41. Parpel) - Drážný (78. Milovanovič), Vinklar, Ulrich, Sýkora, Snopek - Strnad, Zilvar.

Tempo po dopolední výhře Horních Měcholup v Ďáblicích vědělo, že pokud zápas vyhraje, bude mít přeborovou účast jistou i v příští sezóně. K dispozici stále nebyl špílmachr Nechvíla, pracovní povinnosti na hřiště nepustily ani Trusinu, jednoho z trenérů, chyběl také Netušil.

Dlouhé minuty na domácích ležela tíha odpovědnosti, soupeř začal lépe a vytvořil si i první šanci Ulrichem v 10. minutě. Na druhé straně o minutu později nepotrestal zaváhání Domlátila Kondráš. V 15. minutě chybovala domácí obrana v rozehrávce, ale Zilvar branku naštěstí přestřelil.

Za dvě minuty nato ideálně centroval Žalud, ale v jasné šanci na malém vápně hlavičkoval Beneš slabě a velmi nepřesně. Ve 39. minutě se domácí pomalu radovali, ale hlavičku Žaluda po rohovém kopu zastavila tyč.

Druhou polovinu úvodního dějství mělo Tempo jasně navrch, a tak se čekalo pokračování náporu i po přestávce. Ale aktivněji začali zase hosté a Gabriška ve 47. minutě z malého vápna přestřelil.

Když v 57. minutě Domlátil vyrazil Žaludovu gólovou hlavičku, přišla 63. minuta a gólová radost domácích. Rychlou kombinaci po ose Valášek (vrátil se po zranění a předvedl kvalitní výkon plný zkušenosti) - Zima - Kondráš, zakončil posledně jmenovaný hokejovým blafákem a zasunul míč do prázdné branky.

Za pět minut nato domácím zatrnulo, když Kuchař míč vyrazil na tyč a dobíhající Vrba jej stačil uklidit naštěstí do bezpečí, nikolido vlastní sítě. Vzápětí mohl rozhodnout Kondráš, ale tentokrát sám na Domlátila nevyzrál. Povedlo se mu to až ve čtvrté minutě nastavení po další Zimově přihrávce (poté co Tempo ze všech sil bránilo nejtěsnější náskok) a stadion na Lhotce explodoval nadšením. Přebor se tady bude hrát i příští sezonu!

František Mysliveček (Uhelné sklady): Osobně si myslím, že domácí vyhráli zaslouženě, šli za úspěchem cílevědomě a důsledně. My jsme hráli, jakoby se nám nemohlo nic stát. Začali jsme až po inkasované brance. Celé jaro nás trápí stejný problém, nedáme ani ty nejvyloženější šance. Navíc je nás málo, máme hodně zraněných a někteří museli nastoupit se sebezapřením.

Petr Dedek (FC Tempo): Jsem rád, že je to za námi a poslední kolo už můžeme odehrát v klidu. Soupeř byl asi fotbalovější, my jsme hráli hodně křečovitě, ale bojovností jsme to urvali. Klukům za to musím poděkovat. Jsme rádi, že závěr přeboru probíhá, na rozdíl od minulých let, fair play a my jsme si to uhráli jen na hřišti.