Ml. žáci B: Čechie Smíchov - FC Tempo B 0:4

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 12. 06. 2007

V předposledním kole soutěže nás čekal soupeř, který podle výsledku jarních zápasů měl po nás a Junioru nejlepší zápasovou bilanci, a tak jsme všichni očekávali těžký boj. Ten se nakonec vůbec nekonal, jednak zásluhou našich hráčů, ale taky zásluhou toho, že domácí odehráli celý zápas jenom v deseti. Naštěstí se o tomto handicapu naši hráči dozvěděli až v šatně po zápase, a tak k souboji přistoupili jako rovný s rovným, což při znalosti jejich myšlení bylo jedině dobře. Kluci předvedli všechno co v nich je, ale hlavně hráli fotbal a tak jediným nedostatkem bylo opět neproměňování šancí..

Hned v začátku zápasu se činil hlavně odpočatý Kocábek, který k zápasu nastoupil rovnou ze školy v přírodě, a tak měl hlad po míči, což potvrdil hned v první minutě, kdy centr Čerkašina z hranice pokutového kopu napálil, ale přímo do brankáře. Ve stejné příležitosti se Tomáš ocitl i v 5. min., ale míč tentokrát poslal vedle branky. V 7. minutě jsme se poprvé těšili z branky, kterou po krásné akci zakončoval Nwogu, ale k našemu velkému překvapení rozhodčí odpískal ofsajd. A tak se jako první do listin střelců mohl zapsat Čerkašin, který si velmi dobře naběhl na roh Hendricha, ale jeho tvrdá hlavička skončila v boční síti branky domácích.

Co se nepodařilo Ivanovi, dokázal Nwogu. V 15. min. po krásné akci, kdy Hendrich středem hřiště našel volného Stepanova a ten mezi třemi hráči nahrál na volného Nwogu, který již regulérně dosáhl naší první branku. V 17. min. si na další Hendrichův roh zahraný po zemi naběhl Jantol, jehož střelu tečoval před domácím brankářem Stepanov, ale míč skončil těsně vedle pravé tyčky. V 18. min. Nwogu z dvaceti metrů vystřelil tvrdě a přesně, míč prošel domácímu brankáři i mezi nohami, ale patičkou stačil míč ještě usměrnit mimo svou svatyni. 21. min. a další naše akce na jeden dotyk, kde zakončovatelem byl Stepanov, který z hranice velkého vápna pálil, ale přímo do brankaře, i když na levé straně měl volného Nwogu i Čerkašina.

Soupeř nás za celou první půli skoro vůbec neohrozil, a tak jeho největší šance přišla v 25. min., kdy Vojta na špatném terénu špatně odkopl míč a naši obránci mu tak běželi na pomoc, že Vencl míč odkopl takovou silou, že skoro trefil vlastní branku.

V poslední minutě se kluci trošku probrali ze spaní a po další perfektní akci Stepanov mezi obránce poslal na zteč Nwogu, jenž tísněn domácím obráncem se nedal odstavit od míče a perfektně obstřelil brankáře 0:2.

Druhý poločas nás osvěžil nejenom dvacetiminutový déšť, ale i další branky v síti soupeře. Těch mohlo být nakonec o hodně více, ale, když v prvních pěti minutách se do 100% šance dostal Nwogu, Čerkašin 2x, Stepanov a Vencl trefili břevno, byli jsme nakonec rádi za tu, která padla v 34 min., kdy Čerkašin zatáhl míč po levé straně, zpětně nahrál na Nwogu, jehož střela vypadla brankáři domácích z rukou a Stepanov zakončil přesně. Stepanov se za chvíli radoval i z další branky, ale ta správně pro jeho ofsajd neplatila, protože Žeňa netakticky usměrnil Nwogovo obhození domácího brankáře, které směřovalo do branky. V 38. min. Hendrich vysunul Nwogu a ten ukázal klukům, jak lehké je dávat branky. Nwogu opět tvrdě a přesně vystřelil i ve 41. min. trefil však břevno a následný brankářův nákop Čerkašina skončil těsně mimo branku.

Ve 44. min. se opět prosadil Nwogu, když zužitkoval nahrávku Malého a lišácky míč vedle brankáře umístnil k pravé tyči. V dalším průběhu zápasu se sám před brankářem objevili ještě Malý, Čerkašin 2x, Kalina 2x, ale branka již nepadla ani z dobře kopnutého přímého kopu, kdy domácí brankář střelu Nwogu vyškrábl ze šibenice.

Příští zápas to mohl být boj o první nebo druhé místo. Jenomže jak se zdá, Junior svoji šanci již nepustí, a tak nakonec po nepřesvědčivých jarních výkonech našeho posledního soupeře - Zbraslavi je o prvních třech místech již asi na 99% jasno.

SK Čechie Smíchov - FC Tempo 0:4 (0:2)
Branky: Nwogu 4.
FC Tempo: Cahyna – Jantol, Polívka, Vencl (40. Fencl) – Kalina – Kocábek (40. Pecha), Hendrich, Linhart (53. Hanzlík), Čerkašin – Stepanov (40. Malý), Nwogu (57. Grznár).