Muži A: FC Zličín - FC Tempo 1:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 06. 2007

Parádní lehkonohý výkon předvedlo Tempo v posledním msistrovském utkání na Zličíně, byť nastoupilo bez několika opor a ve druhém poločase se do hry dostali i dva dorostenci. Ze lhoteckých hráčů spadla po jistotě záchrny nervozita a domácí obrana po celý zápas nestíhala rychlé útoky Tempa. Zličín se pokoušel klást odpor pouze úvodní čtvrthodinu druhé půle, ale při obraně Tempa stálo i štěstí. Za stavu 1:2 navíc nedal natěšený Hlavička pokutový kop, ale zaváhání napravil dvěma gólovými asistencemi.

FC Zličín - FC Tempo 1:4 (1:2)
Branky: 18. I. Merta - 74. a 82. Jurtík, 19. Kondráš, 22. Zelený.
Rozhodčí: Fišer - Formánek, Tikal. ŽK: Hlavička, Zelený, Zima (všichni Tempo). Diváků: 80.
Zličín: Thim - Krupička (59. Šimoníček), Vacula, Chrž (88. Kalina), Hajný - P. Merta (46. Cacák), Sigan, Svoboda, I. Merta, Doucha - Kodera.
Tempo: Tala - Budák (46. Netušil), Semerák, Hlavička, Zima - Jurtík, Kondráš, Dedek (63. Šulc), Žalud - Beneš (46. Turek), Zelený.

Od začátku se hrnuli do útoku aktivněji hosté. Už ve 2.minutě zkoušel levačkou pozornost domácího golmana Žalud. Kondrášův přímý kop prolétl těsně nad břevnem a chybu Vaculy musel po Zimově střele napravovat Thim. V bezstarostném zápase zbyl čas i na fair play, když Hlavička přiznal svou teč a nabídl domácí výhodu rohového kopu. Z toho ještě nic nebylo, ale když v 18. minutě Tala vyrazil na roh střelu Svobody, domácí udeřili. Sigan zakroutil míč před branku, kde se na malém vápně prosadil I. Merta a hlavou poslal míč do sítě.

Za minutu bylo vyrovnáno. Do rozhozené domácí obrany si naběhl Zelený, na míč sice v souboji s Douchou nedosáhl, ale za nimi nabíhající Kondráš už jej nekompromisně napálil pod břevno. Za dvě minuty Zelený vystřelil z hranice šestnáctky a Thim se musel červenat. Míč mu nad hlavou zapadl do sítě. Hosté byli dál aktivnější, ale další šance už nevyužili. Ve 41.minutě měl naopak vyrovnání na kopačce Sigan, ale jeho dělovku Tala s pomocí břevna vyrazil na roh.

Po přestávce se na hrotu domácí ofenzívy objevil Cacák a hned po pěti minutách mohl vyrovnat, ale branku těsně přestřelil. V 56.minutě Krupička v šestnáctce nesmyslně fauloval Kondráše, ale Hlavička z penalty branku netrefil. V 71.minutě mířil těsně nad domácí Svoboda a pak už úřadovali hosté. Kondráš pálil do břevna a další jeho pokus reflexivně vyrážel Thim. V 74.minutě ztratil na útočné polovině míč domácí stoper Chrž a Jurtík se náhle řítil sám na Thima, ten navíc při vybíhání podklouzl a Jurtík s přehledem přidal třetí gól Tempa.

Když Cacákova dělovka skončila jen na tyči a Šimoníčkův pokus těsně minul branku hostů, udeřil podruhé Jurtík. Další hrubou chybu domácí obrany opět po samostatném úniku potrestal. Tečku za zápasem udělala bomba Sigana, která však zatřásla jen břevnem nad Talovou hlavou.

Petr Dedek (FC Tempo): Odhodili jsme psychickou deku a dneska jsme si chtěli zahrát fotbal. Myslím, že se na to dalo dívat, padlo hodně gólů, bylo hodně šancí. Až na začátek druhé půle jsme měli zápas pod kontrolou. Kluci zahráli perfektně a vyhráli zaslouženě.

Zdeněk Andrlík (FC Zličín): Někteří hráči to pojali až příliš bezstarostně. Byl to poslední zápas sezona před vlastními fanoušky, tak jsme měli vyhrát, aby loučení se sezonou bylo veselejší. Bohužel se to nepovedlo. Měli jsme i smůlu, byly tam tyče a břevna. Ale vyrobili jsme hodně chyb a soupeř je trestal.