Ml. přípravka B: FK Klánovice - FC Tempo B 2:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 19. 06. 2007

Poslední kolo jarní části ligy slibovalo naději na 5. místo v tabulce za předpokladu, že na hřišti FK Klánovice zvítězí borci MPB alespoň o 3 branky. Úmorné vedro pátečního odpoledne a nádherné prostředí hřiště v Klánovicích u Prahy slibovaly tuto naději proměnit v reálnou pozici. V dáli nad Prahou trochu hřmělo a mraky plné vody se pomalu posouvaly nad hřiště k nám do Klánovic.

První poločas začal v 16:30. Od začátku bylo jasné, že se Klánovičtí nepoddají jen tak lacino. Hráli doma za podpory domácích diváků a dařilo se jim. Po několika neúspěšných akcích Tempáků se dostali do šance domácí útočníci a po ne příliš prudké a výrazné střele na naší branku se doslova po nohách našich tří hráčů míč dokutálel do naší sítě. A bylo 1:0 ve prospěch Klánovic.

Tato branka zmrazila aktivitu na straně Tempa. Bouřka a liják se kvapem blížil. Posledních 10 minut prvního poločasu se dohrávalo za deště a hra na obou stranách nebyla nijak oslnivá.

Blesky křižovaly oblohu na všechny světové strany a déšť bičoval střechu i trávu klánovického hřiště. Kluci obou mužstev trávili přestávku v šatnách. Rozhodčí a trenéři vzhlíželi na oblohu. Čekalo se na příznivější podmínky. Po vynucené 30minutové přestávce se zdálo, že déšť ustává. Pršelo méně a tak se rozhodčí rozhodl po dohodě s trenéry zápas dokončit. Druhý poločas tedy nastoupila obě mužstva na rozmáčený trávník. Na kvalitě hry to bylo znát. Žádné z mužstev si nevytvořilo vyslovenou šanci. A pak přišla pohroma pro naše barvy. Jeden nedovolený zákrok na útočníka Klánovic a nařízený přímý kop pohřbil naše naděje na 5. místo v tabulce. Střela z dálky doplachtila do sítě brankáře Novotného a bylo hotovo. Z této pohromy se už naši borci nedokázali vzpamatovat, a tak se dohrávalo za stálého drobného deště až do konce.

Konečný výsledek 2:0 pro Klánovice sice nijak neohrozil naši definitivní 6. pozici v tabulce, ale také se nekonaly závěrečné bujaré oslavy vítězství v posledním zápase letošní sezóny.

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se po celý rok aktivně podíleli na zdárném průběhu tréninků, zápasů, turnajů a vůbec všech aktivitách spojených s fotbalem na Tempu.

Všem Tempákům, jejich příznivcům a hlavně sportu zdar a fotbalu zvlášť!

FK Klánovice - FC Tempo B 2:0 (1:0)
FC Tempo: Novotný - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák.