První příprava: FC Bzová - FC Tempo 2:2

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 07. 2007

První přípravný zápas má za sebou A tým FC Tempo. Po týdenní ostré přípravě se v Drozdově Tempo střelo s divizní Bzovou. Domácí nastoupili po spojení s Hořovicemi v kombinované sestavě, ani Tempo nebylo zdaleka kompletní. Trenér Dedek přijal spoustu omluvenek z důvodu dovolených a pracovního vytížení, a tak se na hřišti objevil i on.

Během prvního poločasu mohlo Tempo vést minimálně o čtyři branky, spoustu šancí nevyužilo a góly vstřelilo pouze dva, oba dal sváteční střelec, v útoku znovuzrozený Hurka. Po změně stran domácí zvýšili obrátky a v poslední minutě vyrovnali. Vyhrát by si za počet šancí zasloužilo Tempo, ale výsledek v přípravě není až tak důležitý.

FC Bzová - FC Tempo 2:2 (0:2)
Branky Tempa: 7. a 37. Hurka.
Tempo: Kuchař (46. Vohánka) - Valášek, Semerák, Hlavička, Satýnek - Komorník, Šulc, Dedek, Zima - Hurka, Žalud.

V první půli se hodně dařila spolupráce netradičního útoku Žalud - Hurka. Ve 3. minutě jejich akce vedla jen k rohu, ale v 7. minutě už si Hurka zpracoval Žaludovu přihrávku, parádně přešel přes tři hráče a zkušeně skóroval 0:1.

v 16. minutě po akci Šulce pálil Hurka do gólmana, ve 20. minutě nepropálil Žalud zeď po malé domů domácích, ve 27. minutě neskóroval tváři v tvář gólmanovi Šulc a ve 35. minutě skóroval Hurka, ale asistent rozhodčího na nátlak domácích hráčů zvedl praporek a hlavní rozhodčí odpískal sporný ofsajd.

Hurka si zklamání vynahradil o dvě minuty později, kdy zužitkoval vysunutí od Žaluda - 0:2.

Ve 40. minutě postupovali Hurka se Zimou dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal skákající míč dopravit do branky.

Šancí tedy více než dost, hostující gólman Kuchař prakticky pouze stahoval centry do šestnáctky.

Hned po změně stran, v 50. minutě, přišlo zaváhání obrany na levé straně a domácí snížili. Bzová pak zvýšila aktivitu, získala mírnou převahu, ale šance mělo stále Tempo. Nejprve Zima nepřesně střílel a poté připravil gólovku Šulcovi, jenž nastřelil gólmana.

V poslední minutě skóroval po Zimově přihrávce Žalud, ale znovu sporně zvednutý praporek rozesmutnil hosty, zvláště když z protiútoku domácí vyrovnali a rozhodčí pak utkání ukončil.

Trenér Petr Dedek: V úmorném vedru jsem sehráli výborný první poločas, dařilo se nám hlavně směrem dopředu. Trochu zlobila jen koncovka, šancí jsme si vytvořili velké množství. Po změně stran přišlo trochu uspokojení a v závěru už nám docházely síly.

Příští utkání Tempo sehraje v sobotu 21.7. od 10:30 v Jenči proti přeborovému Zličínu.