Žalud nazul střelky: FC Zličín - FC Tempo 0:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 21. 07. 2007

Druhý přípravný zápas, čtrnáct dní před startem přeboru, sehrálo Tempo v Jenči se Zličínem. Utkání bylo odvetou za poslední mistrovský zápas loňské sezóny, ve kterém Tempo na Zličíně vyhrálo 4:1. I dnes výsledek hovoří jednoznačně: Tempo zvítězilo 5:0 zásluhou hattricku Žaluda a branek Vrby a Nechvíly, ale především zásluhou kvalitního týmového výkonu. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší,ale spousta dalších šancí Tempa zůstala nevyužita.

FC Zličín - FC Tempo 0:5 (0:3)
Branky: 24., 82. a 83. Žalud, 34. Vrba a 43. Nechvíla z penalty.
Tempo: Vohánka - Valášek, Semerák, Netušil, Komorník - Turek, Hurka, Vrba, Zima - Nechvíla, Žalud.

Zličín začal zápas o něco lépe a ve 4. minutě se dostal po zaváhání Valáška do šance, ale střelec těsně minul levou tyč. Byla to v podstatě první a poslední šance "domácích" v první půli.

V 10. minutě byl ve vápně stažen k zemi Nechvíla, ale rozhodčí penaltu nenařídil. Navrátilec Nechvíla se prosadil ve 24. minutě, prosmýkl se po pravé straně, našel na šestnáctce volného Žaluda, jenž blafákem otevřel skóre - 0:1.

O pět minut později navlas stejná spolupráce, ale Žalud tentokrát v zakončení neuspěl. Ve 34. minutě vybojoval míč v hloubi pole Vrba a parádní sólem přešel přes tři hráč, obešel i gólmana a pohodlně zakončil - 0:2.

Tempo si v obraně bez problémů poradilo se stereotypní hrou Zličína a před poločasem přidalo třetí branku, kdy penaltu nařízenou za faul na Vrbu s jistotou proměnil Nechvíla - 0:3. V poslední minutě v další čisté šanci pálil dorostenec Turek do tyče.

Druhou půli začal Zličín náporem, ale první šance patřila znovu Tempu, kdy po efektním uvolnění od Nechvíly pálil Žalud nad branku. Zličín se dostával více do zakončení, ale obrana Tempa nadále v klidu odolávala a zbytek týmu podnikal smrtící brejky. V 69. minutě běžel Zima zcela sám na branku, o minutu později trefil Hurka tyč.

Na konečných 0:5 zvýšil v poslední destiminutovce dvěma góly Žalud po parádních přihrávkách Zimy a Komorníka.

Další utkání sehraje Tempo ve středu v rámci soustředění v Čelákovicích se Sokolem Litol, nováčkem středočeského přeboru.