Muži A: Čechie Uhříněves - FC Tempo 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 08. 2007

Premiéra nevyšla. Tempo odjíždělo k prvnímu přeborovému utkání do Uhříněvsi s myšlenkami na bodový zisk, ale po nevýrazném výkonu nezískalo nic. Přitom úvod byl dobrý, několik nadějných průniků, domácí museli faulovat, rozhodčí odpustil červenou kartu domácímu Trhlíkovi za sražení Havlase. Jakmile ale dali domácí po půlhodině hry první gól, stali se pánem na hřišti. Vzápětí přidali druhý a po změně stran už jen čekali v obranné ulitě na chyby Tempa.

FC Čechie Uhříněves - FC Tempo 3:0 (2:0)
Branky: 29. a 33. Marek, 90. Šimáček.
Rozhodčí: Gotthard - Hrubeš, Berka.
ŽK: Trhlík - Havlas, Hurka, Semerák.
Uhříněves: Jeřábek - Kasal, Trhlík, Zlatník, Horáček - Krejča, Šimáček, Plášek (62. Bobek), Čejka (75. Kaněra) - Marek (82. Sedláček), Jaroš.
Tempo: Kuchař - Valášek (74. Míka), Semerák, Netušil, Komorník (62. Budák) - Hurka (85. Malíček), Vrba, Nechvíla, Zima - Žalud, Havlas.

Už ve 4. minutě napřáhl z 25ti metrů Čejka a jeho parádní střela jen těsně minula šibenici branky hostů. V 15. minutě se do domácí šestnáctky protlačil Havlas, ale po jeho střetu s brankářem Jeřábkem se penalta nepískala. Bez potrestání zůstalo i následné vražení Trhlíka do Havlase. Ve 21.minutě domácí tým podržel golman Jeřábek, když Žaludovu střelu vytěsnil na roh.

Když po pár minutách nedotáhl do úspěšného konce svůj únik Havlas (dostal kartu za faul na brankáře, ten ale míč v žádném případě nedržel, jak dokazuje jedna z fotografií...), udeřili domácí. Přetažený centr na levou stranu, Jaroš vyhrál svůj hlavičkový souboj s Valáškem a Marek pohotově zakončil. Za čtyři minuty vybojoval míč v hloubi vlastní poloviny Zlatník, rychle jej přenesl přesným pasem na Čejku, ten jej posunul do uličky Markovi, který v koncovce nezaváhal.

Druhá půle přinesla převahu Tempa, ale zcela neplodnou. Dvě pološance Nechvíly a Havlase se neujaly. Domácí pozorně bránili a spoléhali na brejky. První nedokázal zakončit Jaroš, druhý zlikvidoval brankář Kuchař a ten třetí v poslední minutě zápasu proměnil Šimáček v třetí branku Uhříněvsi.

Petr Dedek (FC Tempo): Asi jsme doplatili na dobré výsledky v přípravě. Najednou jsme prohrávali a kluci znervozněli. Nevycházela nám mezihra. Za stavu 2:0 tam sice byly nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Domácí měli výborné standardky a vyhráli zaslouženě.

Petr Königsmark (Uhříněves): První zápas, vítězství 3:0, co lepšího jsme si mohli přát. Příprava byla krátká, měli jsme z toho obavy, ale trefili jsme se do sestavy. Soupeře jsme do vážnější šance nepustili. Nechci nikoho vyzdvihnout, dobře zahráli všichni.