St. dorost: FC Tempo - SK Horní Měcholupy 2:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 27. 08. 2007

První domácí přeborový zápas proti favoritovi soutěže nezačalo Tempo vůbec dobře. Už ve druhé minutě obránce Okrouhlický "ukázkově namazal" soupeři a ten nabídkou nepohrdnul - 0:1. Inkasovaná branka ale domácím týmem příliš neotřásla, hrál velmi aktivně, bohužel jen po šestnáctku. Měcholupy trpělivě bránily a vyrážely k nebezpečným brejkům. Jeden takový musel za obránce hasit brankář Heřmánek, zahrál rukou mimo pokutové území, byl vyloučen a do branky putoval benjamínek Flaks. Ještě do poločasu skončil Turkův tečovaný přímý kop na břevně.

FC Tempo - SK Horní Měcholupy 2:3 (0:1)
Branky Tempa: 51. Pechar, 81. Turek.
Rozhodčí: Váša - Zelený, Petrášek.
ČK: 39. Heřmánek (Tempo).
Tempo: Heřmánek - Okrouhlický, Sopuch, Hlavík, Turek - Sova (40. Flaks), Pechar, Šulc - Hurka, Šístek (63. Vitásek).

Oslabené Tempo vtrhlo do druhé půle s nadšením, které podpořil v 51. minutě Pechar, když zkušeně zužitkovalparádní Šulcovu přihrávku za obranu - 1:1.

Soupeř ale zvýšil obrátky, několikrát výborně zasáhl Flaks, ale v 61. minutě se kolem Ptáčka protáhl útočník Měcholup a na zadní tyč skóroval - 1:2. Za šest minut nato, znovu po levé straně Tempa , se hosté prosadili potřetí a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže v 81.minutě Turek potrestal lajdácky postavenou zeď a z přímého kopu prostřelil vše, co stálo v cestě - 2:3. Senzační vyrovnání mělnakopačce dvě minuty před koncem po Pecharově vybídnutí kapitán Hlavík,ale ve stoprocentní šanci trefil jen břevno, míč se odrazil na brankovou čáru a zpátky do hřiště...

"Za bojovnost musím kluky pochválit, ani za nepříznivého stavu se nevzdali a dokonce byli blízko k bodu. Měcholupy si vytvořily více šancí, a tak asi vyhrály zaslouženě," uvedl trenér Antonín Tichý.