Ml. přípravka B: TJ Točná - FC Tempo B 0:2

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 09. 2007

Po loňském nesoutěžním nultém ročníku MINI CUPu, ve kterém kluci obsadili krásné 2. místo, je nyní čekal prnní zápas o soutěžní body. Zápasu předcházelo pětidenní soustředění v Jizerských horách, kde kluci zocelili kolektiv a především rozvíjeli svou fotbalovou činnost. Generálka na sobotní zápas sice nedopadla moc dobře, když jsme jen remizovali s týmem FK Ruprechtice 1:1.

Ale soutěžní utkání vypadalo zcela jinak. Kluci byli dostatečně motivováni a to bylo vidět od úvodního hvizdu rozhodčího. S chutí se zakousli do domácích a výsledkem toho byla úvodní branka utkání. Ve 2. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Tomáš Černý a napálil míč do sítě a dostal Tempo do vedení.

Ani v další části utkání neměla obrana moc práce a jen zachytávala odražené míče, které následně putovaly opět před branku domácích. Při jedné takové akci zachytil míč domácí brankář a tak dlouho otálel s rozehrávkou, až rozhodčí odpískal nepřímý volný kop. K němu se postavil Vojta Soukup a nechytatelnou ranou zavěsil, ale branka nemohla být uznána, jelikož nebyl dán pokyn ke hře a ani se míče nikdo nedotkl. Opakovaně rozehraný nepřímý kop již úspěch nepřinesl. Ale stále jsme byli aktivnější. Sice soupeř již pomalu vystrkoval růžky, ale závar buď vyřešila obrana nebo domácí prováhali dobré příležitosti. Při jednom z dalších úniků, krátce před koncem poločasu, byl faulován dobře hrající Honza Polívka. K přímému kopu se postavil Vojta Soukup a ránou pod břevno nedal brankáři šanci – 0:2.

Kluci byli při chuti a domácí obrana otevřela svá vrátka, když v poslední minutě běžel sám na brankáře Honza "Polda" Polívka, ale svůj samostatný únik mu lapil domácí brankář. Hrála se asi 5. minuta přes čas, když se do stejné situace dostal znovu Honza Polívka, ale ani na druhý pokus se mu zakončit nepodařilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v klidu s tím, že dvoubrankové vedení je dostačující, ale opak byl pravdou. Domácí vystřídali brankáře a i když se kluci dostávali do brankových příležitostí, nedokázali je zužitkovat.

Točná již nebyla tak neškodná, nepříjemně zatápěla našim obráncům, kteří v prvním poločase neměli moc práce a ve druhém již měli co dělat, aby nájezdům soupeře odolali. Naštěstí co nezachytili obránci, to pochytal brankář Mišovič. Jednu z největších našich šancí ve druhém poločase měl Petr Hájek, když se zmocnil míče, postupoval k brance, udělal kličku brankáři, ale místo střely do zcela prázdné branky, volil další kličky, až o míč přišel. Utkání bylo dohráno v klidu a vedení jsme udrželi a zaslouženě vyhráli.

TJ Točná - FC Tempo B 0:2 (0:2)
Branky: T. Černý, Soukup
Tempo: Mišovič – Jirků, Mašek, Obuškevič, Polívka, Soukup, Hájek, T. Černý, Ctibor, Lidický, Málek, Šinárek a Tököly.