Ml. přípravka A: FC Tempo - FK Slavoj Vyšehrad 6:1

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 09. 2007

Nádherný poslední prázdninový den přivítal naše borce mladší přípravky A na domácím hřišti FC Tempo, kde se od 9 hodin odehrál první zápas mistrovského ligy mladších přípravek. Naši nastoupili v tradičních dresech proti modrým hostům. Trenéři ještě těsně před zápasem udělili poslední pokyny a začal zápas. Naši chlapci od počátku začali ostře. Nedovolili soupeři přiblížit se k brance ani na krok. Míč se stále kutálel na polovinu soupeře. Ten odkopával míč, jak se jen dalo. Hrálo se 15 minut a ofenzívní hra našich borců slavila první úspěch. Branku vstřelil Denis Hozák po zmatku před hostujícím brankářem. Po dalších pěti minutách přidal další nádhernou branku Petr Blažka, trenérem Hozákem povysunutý z postu brankáře do pole.

Hráči soupeře se moc a moc snažili vytvořit si alespoň nějakou tu šanci vystřelit si na našeho tygříka v brance, leč jejich snahy vždy končily na dobře a s přehledem hrající obraně. Do poločasu stav 2:0 v náš prospěch už nic nezměnilo.

Do druhé půle nastoupili hráči obou přípravek s upřesněnými taktickými pokyny obou trenérů. Na straně Tempa bylo jasné, že bude nadále hrát dosud osvědčenou ofenzívní hru na branku soupeře. Taktické pokyny na druhé straně musely být totožné. Pokud by Vyšehrad měl uhrát aspoň nějaký slušný výsledek, museli hráči otevřít hru. A to také udělali. Tlačili Tempáky do defenzívy, a tak otvírali více prostoru pro naše rychlé a mrštné útočníky. Únava na obou stranách rychlé hry také udělala svoje, a tak se hra více odbývala na straně našeho soupeře.

Po deseti minutách hry druhé půle se ještě do sítě soupeřova gólmana trefili další borci. Hozák přidal dvě branky, po jedné Obermajer a Šebek. Sečteno a podtrženo vítězství pro naše barvy 6:1 je na začátek sezóny velmi slušný výsledek.

Na konec zápasu si rozhodčí přichystal pro obě strany malé zpestřeníčko. Kopaly se penalty netradičním způsobem. Nejprve se vystřídali všichni hráči obou mužstev, zde jsme na penalty prohrávali 8:9. Pak přišly na řadu kopy za 10 gólů. Zde se ukázalo, že kluci umějí, když chtějí. Rozhodující kop náš gólman Lukáš Novotný odrazil a gólman soupeře naopak pustil. A tak jsme vlastně absolutně vyhráli i pokutové kopy. Taky dobré. Další kopy následovaly o tzv. "Zlatého Víťu". Tady kopali jen gólmani. První kop měl hostující brankář.. a náš ho chytil. Pak následoval kop.. a hostující gólman nechytil. A tak "Zlatý Víťa" zůstal doma.

Takže nezbývá než našim hochům gratulovat k vítězství a dobré formě, kterou nabrali na letním soustředění v Blatné.

FC Tempo - Slavoj Vyšehrad 6:1 (2:0)
Branky Tempa: Hozák 3, Blažka, Šebek, Obemajer.
Tempo: Novotný - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Polívka, Pekárek, Hozák, Klapka, Staněk.