Ml. dorost: FC Tempo - SK Vršovice 6:4

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 05. 09. 2007

Pískal Popper a byl to fofr. Běžela třetí minuta, zbytečná ztráta míče na půlce, Janura zastavil protihráče faulem až ve vápně a první penalta byla na světě. Vršovice vedou 0:1. Naše již tradičně ospalá hra bez pohybu se změnila v desáté minutě. Dravý průnik do vápna a penalta pro nás. Hlavík nekompromisně vyrovnal na 1:1. Bohůžel bylo to jen chvilkové probuzení. Dál jsme hráli bez důrazu v osobních soubojích a bez pohybu. Po několika varováních v podobě šancí soupeře přišel trest. Nekrytý hráč Vršovic hlavičkoval do branky, Macák výborně zasáhl, obránci jen koukali a hosté šli po druhé do vedení 1:2.

Nastalo tradiční přestávkové mytí hlav. Nástup do druhého poločasu byl stejný jako začátek zápasu, ale penalta v druhé minutě pro nás. Opět Hlavík 2:2. Soupeře jsme nenechali ani vzpamatovat, France uvolnil Baluna 3:2. Pokračovali jsme dál v útočné aktivitě, kterou přerušil pouze žlutý faul Hlavíka. Pas Loudy před vršovickou branku a gól novice v tempáckém dresu Šmída, znamenala naše vedení 4:2. V 63 minutě si vybral svoji slabou chvilku Nehasil a Vršovice snížily na 4:3. Naštěstí jsme pokračovali v úsilí získat vítězství útočnou snahou. Ondra Šulc křížným pasem hledal Franceho, obránce hostí míč minul a Dan do protipohybu brankáře zvýšil na 5:3. Vršovice se nechtěly vzdát a v nastaveném čase snížili na 5:4.

Ani to však nebyl konec. Macákův dlouhý výkop sledoval důrazně Balun a zakončil utkání svojí druhou brankou. Fotbalový zápas skončil hokejovým skorem 6:4. Škoda, že kluci nejsou schopni hrát celý zápas a poločas "prospí", ne vždy to pak vyjde jako dnes. Varování z minulého utkání na Čafce by už snad mělo stačit.

FC Tempo - SK Vršovice 6:4 (1:2)
Branky Tempa: Hlavík a Balun 2, Šmíd, France.
Tempo: Macák - Janura, Nehasil, Louda, Hlavík - Šmíd, Benda, Balun, France - Hnat (73. Sehnoutka), Procházka (66. Šulc).