Muži A: FC Tempo - SK Motorlet B 0:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 09. 09. 2007

Pořád dokola stejná písnička. Šance jsou, ale ani ty nejvyloženější se neproměňují a byť hra neni špatná, body se nezískávají a tým si přestává věřit. Proti rezervě Motorletu to byl ideální zápas na chycení, ale přišla třetí porážka v řadě. Rozhodující branku dal v 51. minutě Maleček.

FC Tempo - SK Motorlet B 0:1 (0:0)
Branka: 51. Maleček.
Rozhodčí: Handl - Stránský, Váša.
ŽK: Míka, Žalud, Kondráš - Majerčin, Dynybil.
Tempo: Kuchař - Valášek (73. Beneš), Vrba, Netušil, Zima - Míka (46. Malíček), Hlavička (86. Hurka), Nechvíla, Žalud - Havlas, Kondráš.
Motorlet B: Klejna - Zukal, J.Beneš, Kolařík, Zachař - Maleček (89. Dynybil), Maxa, Pavlis, Beránek (85. Stolfa) - Majerčin (90. Podaný), Rott.

Už ve čtvrté minutě měli hráči i někteří fanoušci Tempa ruce nad hlavou.Po Kondrášově centru se míč dostal k Havlasovi, jenž z bezprostřední blízkosti v obrovské šanci mířil jen do tyče odkryté branky. V 9. minutě si dobře naskočil na Zimův míč maličký Mika, ale gólman Klejna s jistotou lapil.Mika měl další šanci o pár chvil později, ale zbrkle střílel nad branku.

Po úvodním tlaku domácích hosté hru vyrovnali a lépe kombinovali ve středu hřiště, kde získávali více odražených míčů a ve 22. minutě vyrobili před Kuchařem pořádný závar, který naštěstí neskončil gólem.

Zlomit prokletí mohl ve 36. znovu Havlas, prosadil se v soboji se stoperem, zasekl si míč a pokusil seKlejnu technicky obstřelit, míč bohužel proletěl vedle branky.

Do druhé půle nahradil Míku Malíček a hned ve 48. minutě mohl být slavný. Dobře si naskočil na Kondrášův roh, žel hlavičkoval vedle.

Studená sprcha se spustila v 51. minutě na druhé straně. Beneš se prosadil přes dva hráče, přízemním centrem našel v šestnáctce Malečka a jeho volej si našel cestu za Kuchařova záda - 0:1.

O tři minuty později tvrdě a přesně pálil Havlas, brankář Klejna smolařovi zápasu ale jeho pukus zneškodnil.

V 67. minutě se tváří v tvář gólmani Motorletu ocitl kapitán Nechvíla, udělal mu kličku, ale dostal se z ideální střelecké pozice a pálil jen do boční sítě. O čtyři minuty později se do vápna vřítil Žalud, do jasné šance nabil Havlasovi, ale vyhlášený kanonýr neměl svůj den...

V poslední desetiminutovce hru ještě oživil hbitý Beneš, dostal se i ke střelbě, ale stejně jako po něm Nechvíla, netrefil branku. Hosté pak posledních pět minut úspěšně dozdržovali ke šťastné výhře.

Petr Dedek (Tempo: Zápas to byl vyrovnaný, bohužel rozhodlo to, že jsme nebyli schopni dát branku ani z těch nejvyloženějších šancí. Na tréninku tyto situace trénujeme a hráči je proměňují, jenže pak přijde zápas a vše je jinak. Je to škoda, nezasloužili jsme si prohrát.

Miroslav Vašut (Motorlet Praha B): Dnes to byl remízový zápas, obě mužstva se tlačila dopředu a vypracovala si řadu šancí, rozhodlo to, že jsme dokázali proměnit alespoň jednu, narozdíl od domácích. Měli jsme štěstí, ale o to víc si vítězství cením. Měli jsme v tabulce pravdy minus tři body, tak jsme to dnes vyrovnali na nulu.