Ml. přípravka C: SK Horní Měcholupy - FC Tempo 0:2

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 11. 09. 2007

Náš tým nastoupil ve dvou sedmičlenných sestavách, do kterých nebylo potřeba zasahovat. Po odloženém zápase s Duklou byl náš tým v menší nevýhodě. Soupeř měl již jeden soutěžní zápas za sebou. Herní praxe tedy byla mírně na jeho straně.

Zápas se odehrál za chladného počasí, ale v jeho průběhu naštěstí nepršelo. Na některých hráčích byl vidět přehnaný respekt ze soupeře, ale postupem času přicházeli na to, že se není čeho bát. Začátek zápasu patřil spíše domácímu týmu, ale vážnější šanci si nevypracoval a když se přeci míč dostal před naši branku, tak výborně zakročil brankář Matěj Heřmánek. Po deseti minutách prvního poločasu plného bojovnosti přišel náš několikátý rohový kop. Ten zahrával David Kny a při závaru před brankou Měcholup se k míči propracoval Jirka Dvořák a prvním gólem otevřel účet zápasu.

Náš tým se po této brance uklidnil a snažil se místy i o kombinační hru. Z té přišly i šance, ale bohužel skončily neproměněny. První poločas tedy skončil 1:0 pro náš tým.

Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila, byla velice bojovná. Naši kluci se snažili o rychlý přechod do útoku a střelbu. Při jednom rychlém útoku (29. min), kdy dobře obešel Lukáš Hroník několik hráčů soupeře, byl při dalším postupu s míčem faulován. K rozehrání standardní situace se postavil Jirka Dvořák. Střelou, která se otřela o tyč, zvýšil vedení na 2:0.

V závěru zápasu se do velmi dobrých šancí dostal i soupeř, ale jak již bylo řečeno, Matěj svůj tým podržel. Zápas tedy skončil vítězstvím 2:0. Penalty jsou o štěstí a to jsme měli my. Zvítězili jsme 6:0, ale je nutno podotknout, že soupeř trefil dvakrát tyč a několik dobře mířených střel chytil Matěj.

Chci poděkovat klukům za nasazení a bojovnost. Také mě potěšilo, že se kluci až na začátek zápasu snažili držet své posty na hřišti a nenastal ani problém při střídání. Výkon nebyl ještě ideální a máme co zlepšovat. Vítězství je hezká věc, ale důležitější je, že se nikdo nezranil a kluky to snad bavilo. Nejlepším hráčem byl jednoznačně Matěj Heřmánek v brance, který neinkasoval ani z penalty a tým podržel v těžších chvilkách.

SK Horní Měcholupy – FC Tempo 0:2 (0:1), penalty 0:6
Branky: Dvořák 2.
Tempo: Heřmánek Matěj - Hudák, Palička, Michl, Kny, Novotný, Dvořák, Kužel, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Dmitriev, Ondrík, Žůrek, Sokol.