Muži A, Pohár PFS: Viktoria Štěrboholy - FC Tempo 1:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 13. 09. 2007

Fotbalisté Tempa vybojovali na hřišti Štěrbohol, účastníka I.A třídy, postup do 3. kola Poháru Pražského fotbalového svazu, ve kterém doma přivítají Radotín, aktuálně vedoucí celek přeboru.

Trenér Dedek dal šanci kompletní lavičce, některé opory nechal odpočívat a na hřiště se dostali i dorostenci Hlavík, Šulc a Pechar. Po nepovedené první půli Tempo po změně stran zabralo a třemi góly si zajistilo jasnou výhru.

Viktoria Štěrboholy - FC Tempo 1:4 (1:1)
Branky Tempa: 25. a 68. Rožánek, 55. Šulc, 78. Kondráš.
Rozhodčí: Šimšík.
Tempo: Tala - Míka, Semerák (46. Šulc), Netušil, Zima - Hlavík (46. Kondráš), Malíček, Hurka, Beneš (46. Pechar) - Havlas, Rožánek.

Do první šance se probil v 8. minutě Havlas, gólman jeho pokus vyrazil. První branku dal po Míkově odkopu pohotovým lobem aktivní Rožánek ve 25. minutě. Ospalý nedůrazný výkon Tempa korunovala skrumáž ve 27. minutě, po které domácí skóre vyrovnali. Do konce poločasu mohli skórovat Netušil a ve 41. minutě po pěkně kombinaci pravé strany Havlas, ale neuspěli.

Do druhé půle nastoupila trojice Šulc, Kondráš a Pechar a obraz hry se změnil. Hráči Tempa začali více běhat a obrana domácích přestala stíhat. V 55. minutě zahrával Hurka trestný kop z hranice šestnáctky, míč se zastavil o zeď a pohotový Šulc jej dorazil do sítě - 1:2.

Několik pěkných akcí skončilo těsným postavením mimo hru, třetí branku ale přidal v 68. minutě Rožánek hlavou po Hurkově centru. Krásný průnik přes dva hráče předvedl v 78. minutě Havlas, nakonec byl ve vápně sražen, rozhodčí Šimšík nechal výhodu a Kondráš dorazil do prázdné branky - 1:4.