Ml. přípravka C: FC Tempo - ČAFC Praha 2:1

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 17. 09. 2007

První zápas na domácím hřišti se podařil. Naši kluci odehráli velmi dobrý zápas. Od začátku se pustili do soupeře s vervou a beze strachu. Náš soupeř předešlý zápas vyhrál 12:0 a netřeba připomínat náš poslední zápas, který jsme prohráli 1:2. Respekt ze soupeře jsem tedy měl jen já. Nevím, zda to bylo domácím hřištěm, ale kluci od začátku hráli velice dobře a soupeře hlavně v prvním poločase nepustili do vážnější šance a když přeci nějaká byla, tak opět dobře zasáhl Matěj. Kluci se postupem času dostávali stále častěji před soupeřovu branku, ale v první půli se nám gól vstřelit nepodařilo.

S velkým nasazením jsme vstoupili i do druhé půle. Velmi dobře si vedl Štěpán Sedlář, který se několikrát dostal do šance, ale chybělo přesnější zakončení, snad příště. Náš tlak se zvyšoval a v 9.minutě vyústil v první branku, kterou po rohu vstřelil Milan Cabrnoch. Kluci dále útočili a ve 13.minutě přišel druhý gól z kopačky Davida Kny. Ten při obraném odkopu na půlce hřiště překvapil brankáře hostí - 2:0. Kluci chtěli dále útočit, ale přišlo snížení soupeře v 18. min., když si slabší chvilku vybrala obrana. Dlouhý míč za obránce doběhl rychleji útočník soupeře, Matěj dobře vyběhl, útočník se po jeho zákroku dostal ze střeleckého úhlu, ale přeci se mu podařilo branku vstřelit, když se Matěj nestihl vrátit do branky. Výsledek se nám podařilo udržet, a tak jsme si připsali druhé vítězství v sezóně Mini Cupu.

Napínavým se stal i penaltový rozstřel, který jsme díky vynikajícím zákrokům Matěje a úspěšnosti střelců těsně vyhráli 8:7 a zatím zůstali v této disciplíně neporaženi.

Jestli bude kouzlo domácího prostředí takto působit i v dalších zápasech, pak se můžeme těšit na pěkná utkání, ale je to jen první vlaštovka a výsledek musíme potvrdit v dalším zápase. Pochvalu zaslouží všichni kluci, není lehké odehrát během 6 dní tři zápasy a zisk 6 bodů je také velmi dobrý, když dva zápasy jsme odehráli na cizím hřišti.

FC Tempo – ČAFC Praha 2:1 (0:0), penalty 8:7
Branky Tempa: Cabrnoch, Kny.
Tempo: Heřmánek - Hudák, Palička, Michl, Kny, Dvořák, Dmitriev, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Zupan, Novotný, Žůrek, Cabrnoch.