Muži A: FC Tempo - FK Dukla Praha 3:5

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 09. 2007

Na Tempo přijel vedoucí tým tabulky Dukla Praha B, navíc posílený o šestici hráčů druholigového áčka. V první půli domácí měli ze soupeře přílišný respekt, chyběl důraz a hosté získali laciné dvougólové vedení. Do druhé půle v dresu domácích nastoupil útočník Havlas a strhnul Tempo k výbornému výkonu, dal tři branky, ale na bodový zisk to stejně nestačilo. Dukla totiž mistrovsky zahrávala Malým standardní situace a defenzíva Tempa si s nimi nedokázala poradit. Je nutné na hru z druhé půle navázat v příštím utkání v Radotíně a dokázat, že postavení na chvostu tabulky neodpovídá předváděné hře a kvalitě týmu.

FC Tempo Praha - FK Dukla Praha B 3:5 (0:2)
Branky: 48., 59. a 83. Havlas - 24. Volek, 33. vlastní Netušil, 54. Mück, 71. Kovář, 87. Fitzel.
Rozhodčí: Tikal - Váša, Trojan.
Diváků: 200.
Tempo: Kuchař – Valášek (40. Míka), Malíček, Netušil, Zima – Beneš, Hurka (81. Komorník), Hlavička, Žalud – Kondráš (46. Havlas), Rožánek.
Dukla: Rams – Kovář, Mück, Hendrych, Kunt (46. Erler) – Malý, Volek, Krajčovič, Kozák – Sdiri (74. Fitzel), Böhm.

Obě mužstva začala opatrně, pouze v 11. minutě nevyužil domácí Zima chybu hostující obrany a přehodil gólmana Ramse i jeho branku. Na výraznější šanci si museli diváci počkat do 25. minuty a hned z toho byla branka. Netušilovi utekl po pravé straně Malý a domácí obrana nechala Volkovi příliš prostoru a ten se tvrdou střelou zpoza vápna prosadil. Netrvalo dlouho a hosté vedli již o dvě branky, když si rohový kop Malého sklepl do vlastní sítě Netušil. To však namlsaným hráčům Dukly nestačilo. Její hráči zahrávali řadu rohových kopů a z nich často hrozili. Ve 37. minutě se dostal k hlavičce stoper Hendrych, brankář Kuchař se jen bezmocně ohlédl, ale jeho spoluhráči míč vykopli na poslední chvíli z brankové čáry.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s jednou změnou v sestavě, podstatná byla hlavně ta na straně Tempa. Ihned po příchodu ze šaten se ve slibné šanci ocitl hostující útočník Sdiri, ale branku netrefil. O dvě minuty později se prosadili domácí. Střídající Havlas se dostal po vysunutí Rožánka za obranu Dukly a mazácky přehodil vyběhnutého Ramse - 1:2. Dvě minuty nato předvedl efektní zakončení nůžkami hostující Malý, jenže vytáhl se také Kuchař a byl z toho jen další rohový kop. Po vyrovnání sahali domácí fotbalisté z následného protiútoku, ale Zima orazítkoval pouze tyč! V těchto fázích zápasu se hra přelévala ze strany na stranu a střelci obou mužstev se činili. V 54. minutě po rohovém kopu Malého se prosadil hlavou Mück a bylo to znovu o dvě branky.

Za další dvě minuty mohlo být definitivně rozhodnuto, ale Böhm nevyužil krásné přihrávky od Kozáka a z malého vápna napálil jen tyč bezmocného Kuchaře. Z následné akce na druhé straně znovu udeřilo. A znovu u toho nebyl nikdo jiný než nový muž na hřišti Havlas, který po chytré přihrávce Rožánka přehodil vyběhnutého Ramse a tím naprosto dokonale okopíroval svůj kousek při první brance. Jediný rozdíl byl v tom, že Rams během této akce stáhl střelce Havlase a rozhodčí mu za to ukázal červenou kartu. Chvíli se tedy nevědělo, jestli se bude zahrávat penalta, nebo branka platí a Rams opustí po vyloučení hřiště. To se ovšem nestalo, protože rozhodčí Tikal po několika desítkách vteřin po diskusi s asistentem Vášou své rozhodnutí odvolal, branku uznal a Ramse nechal pokračovat v zápase bez karetního trestu.

V těchto chvílích se diváci opravdu bavili, nejenže padala spousta branek, ale oba týmy se navzájem předháněly v útočných akcích. Když na Zimův centr o kousek nedosáhl Havlas, po dalším rohovém kopu Malého se hosté znovu prosadili. K hlavičce se dostal osamocený Sdiri, trefil sice jen tyč, ale pohotový Kovář míč dorazil o břevno do branky. V poslední desetiminutovce zápasu se ještě každý tým trefil jednou. Nejdříve snížil opět na rozdíl jediné branky nádhernou střelou Havlas, čímž dovršil svůj hattrick. Velkou šanci pak neproměnil aktivní Rožánek a brankový účet zápasu uzavřel po trestném kopu Malého do opuštěné branky hostující Fitzel.

Petr Dedek (Tempo): Dukla byla fotbalovější, zasloužila si vyhrát. Mrzí mě jen, že když dokážeme dát tři branky, přesto prohrajeme.

Jindřich Jirásek (Dukla B): Jediné, co k zapasu můžu říct, že jsme konečně zahrávali dobře standardní situace.