Ml. přípravka C: SK Aritma - FC Tempo 0:1

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 26. 09. 2007

Dobrý zápas se spoustou šancí. Aritma budí v Praze oprávněný respekt, ale ten naši hráči od začátku neměli a pustili se do soupeře s vervou. Od začátku se snažili o kombinační hru, kterou zakončili domácí zápas s Duklou, i když nastoupili v obměněné sestavě. Jedním útokem za druhým zaměstnávali obranu a brankáře Aritmy. Bohužel jen branky chyběly, v prvním poločase nepadla ani jedna.

Ve druhém to bylo o čekání na branku a obavách nás trenérů o to, aby neskončil míč náhodu v naší síti. Dočkali jsme se v 35 min. zápasu, kdy dobře vystihl rozehrávku brankáře Dan Šejvl (nejlepší hráč Tempa) a nekompromisně poslal míč do branky. Náš tým měl spoustu dalších šancí, ale žádna brankou neskončila. V poslední minutě všem Tempákům zatrnulo. Péťa Hudák udělal jedinou chybičku, kdy špatně zasáhl míč na vlastní půlce a toho využil útočník Aritmy, který běžel sám na Matěje. Ovšem Matěj nakonec zasahovat nemusel díky Lukašovi Michlovi, který z posledních sil hráče doběhl a skluzem mu míč odkopl na rohový kop.

Ten jsme přečkali bez úhony a zvítězili 1:0. Penaltový rozstřel, který je druhou soutěží MINI Cupu, jsme opět zvládli a vyhráli těsně 6:4. Musím pochválit všechny hráče za nasazení, bojovnost i kombinační hru, o kterou se pokoušeli. Jedinou věc, kterou musíme zlepšit je zakončení. Často kluci zbytečně chtěli dotlačit míč až do branky místo toho, aby vystřelili. Matěj byl trošku zklamaný, že si moc nezachytal, ale dobrý brankař se pozná, když svůj tým podrží v těžkých chvílích, což potvrdil, a co bylo potřeba, chytil. Doufám, že jeho neprůstřelnost vydrží co nejdéle.

SK Aritma Praha - FC Tempo 0:1 (0:0)
Branka: Šejvl.
Tempo: Heřmánek - Hudák, Novotný, Michl, Dvořák, Vybíral, Dmitriev, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Kužel, Ondrík, Žůrek, Sokol