Ml. přípravka A: Junior - FC Tempo 1:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 29. 09. 2007

Za stálého deště čtvrtečního odpoledne dorazila kolona vozidel s hráči MPA na neutrální půdu SK Královice, kde se měla od 17 hodin utkat s borci Junioru Praha. Po příjezdu na stadión jsme obdrželi klíče od šaten, které nás uvnitř příjemně překvapily svou velikostí a výbavou. Zvenku vypadal objekt poměrně neudržovaný. Do zápasu zbývalo 15 minut, a tak se chlapci zahřívali jak se dalo. V 17 hodin začal zápas. Pršelo už jen velmi drobně, a tak se zdálo, že počasí se přece jen umoudřilo.

Naši borci se hned od začátku snažili vyvinout tlak, a dostat tak hru pod kontrolu. Řadu šancí si vytvářeli postupně se zvyšujícím tlakem na soupeře. Hoši z Junioru stále nemohli popadnout dech. Prvních 20 minut se hrálo jen na polovině Junioru, tlak našich narůstal a chyby v obraně domácích taktéž. Po dobře rozehrané útočné akci a chybě domácích trestal Pekárek. Stav pro naše barvy tedy 0:1.

Do konce poločasu zbývalo tak pět minut, když po další sprše střel na domácího brankáře zasunul míč do sítě Hozák. Jeho branka však nebyla pro dotek rukou uznána.

Hned po změně stran se trefil a stav na 0:2 upravil Šebek. Dvoubrankový náskok naše borce natolik uchlácholil, že po výměně stran jakoby usnuli na vavřínech. Naopak se probrali domácí hoši z Junioru. Moc a moc si přáli doma vyhrát, a tak se do našich kluků pustili hlava nehlava. Našim se jen s obtížemi a sporadicky dařilo si na domácího gólmana jen vystřelit. Takže téměř celá druhá polovina zápasu se odehrávala na polovině Tempa. Tak trochu toho fotbalového štěstíčka stálo při gólmanovi Novotném, když na jeho branku letěla nejedna střela zblízka. Několik jich vykryl, jedna mu orazítkovala břevno a pak další přeci jen skončila za jeho zády. Junior upravil na 1:2, a tak borcům dala šanci alespoň na remízu. Fotbalový patron však popřál více štěstí našim barvám, a tak se všem společně podařilo vítězství obhájit až do konce. Na stavu 1:2 ve prospěch hostí z FC Tempo se již nic nezměnilo.

Po zápase ještě tradičně následovaly penalty, kde se náš brankář poměrně vyznamenal, když za jeho záda spadly pouhé tři střely z 11 kopaných, a tak i rozstřel brankářů dopadl pro naše barvy navýbornou. A nyní ještě něco málo ke kvalitě obsluhy v místním bufetu: Obsluha vlídná a ochotná, pivo Gambrinus dobře chlazené, klobása dobře vypečená a chutná.

Junior Praha - FC Tempo 1:2 (0:1)
Branky Tempa: Pekárek, Šebek.
Tempo: Novotný - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Staněk, Pekárek, Hozák.