St.přípravka B: Real Král. Vinohrady - FC Tempo B 1:4

Autor: Dita Hasmanová <hasmano(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 03. 10. 2007

Poslední zářijový den jsme odehráli další z řady mistrovských zápasů tentokrát proti Realu Královské Vinohrady na hřišti v Lipencích. Zápas se hrál celkem v dobrém čase, i počasí nám přálo, jen jsme přijeli pouze v deseti.

Již od začátku bylo jasné, že zápas nebude jednoduchý už jen proto, že někteří soupeřovi hráči byli o hlavu větší a daleko robustnější než naši. Kluci se jich ale nezalekli a od prvních minut se prali o každý balon. I když se začátek první půle hrál spíše na naší straně, radovali jsme se první my a to ve 12. minutě, kdy po našem rohovém kopu se dostal míč ke Kurišovi, který přihrál Klajblovi a ten se už neomylně trefil do soupeřovy branky. Poté se hrála vyrovnaná hra s šancemi na obouch stranách až do 23. minuty, kdy soupeř vyrovnal střelou pod břevno. Kluci ale bojovali dál a ve 25 minutě využívá krásné přihrávky od Klajbla Kuriš a tím těsně před koncem první půlky zvyšuje na 2:1 pro nás.

Velmi se nám vydařil i úvod druhé půle a hned ve 26. minutě opět zvyšujeme tentokrát zásluhou Adámka, který zužitkoval přihrávku od Kuriše. Real se ale nevzdával a i nadále se hrála velmi vyrovnaná hra. Nutno podotknout, že dobře pracoval stoper Jelínek a gólman Hasman, kteří zlikvidovali několik velmi slibných šancí soupeře. I my jsme měli řadu šancí, které Real zastavil, až přišla poslední minuta zápasu, ve které předvedl své střelecké umění opět Adámek, který využil přihrávku od Kuriše a tím uzavřel skóre na konečných 4:1 v náš prospěch.

Za tento zápas parří klukům pochvala, protože ukázali, že se ani větších soupeřů neleknou a dokážou s nimi hrát vyrovnanou hru a bojovat až do konce. Všichni předvedli to nejlepší, co umí, snažili se si přihrávat, dobře pracovala obrana, záloha i útok.

Real - FC Tempo B 1:4 (1:2)
Branky: Adámek 2, Kuriš, Klajbl.
Tempo: Hasman - Adámek, Jelínek, Klajbl, Slavíček, Klíma, Hlaváč, Žákovský, Píro, Kuriš.