Muži A: FC Tempo - FK Meteor Praha VIII 0:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 10. 2007

V souboji posledního týmu s prvním se překvapení bohužel nekonalo. Tempo podlehlo Meteoru 0:3 a vzhledem k průběhu utkání zaslouženě. Soupeř proměnil první pořádný útok v 8. minutě v poměrně laciný gól, Tempo pak nevyužilo dvě velmi dobré šance. Když po změně stran chyboval gólman Tala a hosté skórovali podruhé, bylo rozhodnuto. Tempu se navíc zranili oba útočníci Rožánek s Havlasem, dohrávalo o deseti a z brejku inkasovalo potřetí. V posledních pěti kolech čekají přijatelnější soupeři, snad se psychicky nalomený tým znovu nastartuje.

FC Tempo Praha - FK Meteor Praha VIII 0:3 (0:1)
Branky: 8. Šmíd, 54. Jánoš, 88. Fíček.
Rozhodčí: Gotthard - Severýn, Havel.
ŽK: Blažek (Meteor).
Diváků: 100.
Tempo: Tala - Valášek, Vrba, Netušil (65. Malíček), Komorník - Míka (65. Dedek), Hlavička, Žalud - Beneš, Hurka - Rožánek (41. Havlas).
Meteor: Caudr – Pasker, Daňhel, Zezula, Blažek – Šmíd (68. Luňák), Fíček, Klír, Kasman – Zavadil (62. Hruška), Jánoš.

Lépe začali domácí, ale hostům se poprvé dostali k ohrožení branky a hned dali gól. V 8. minutě se po centru Blažka dostal na pravé straně k odraženému míči Šmíd a levačkou přes stínujícího Žaluda ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Po devíti minutách odpověděli nebezpečnou akcí domácí. Hlavička vysunul na pravé straně Míku, ten prodloužil do středu Rožánkovi a jeho dělovku z hranice šestnáctky Caudr jen s námahou vytěsnil na roh. Na následný centr pak Rožánek v dobré pozici hlavou nedosáhl a Netušilova hlavička branku těsně minula.

Ve 20.minutě po špatné rozehrávce domácích zachytil míč Kasman, přihrál dopředu Klírovi, ale ten pálil nad. O patnáct minut později se po Jánošově tečované střele dostal dříve k míči Zavadil, avšak vybíhajícího Talu nepřekonal. V závěru poločasu se mezi tyče nevešla přízemní střela Fíčka.

I úvod druhé půle patřil hostům. Ve 49. minutě po faulu na Zavadila pálil z 22 metrů prudce Daňhel a Tala na čáře efektně míč lapil. Po dalších pěti minutách se před vápnem opřel do míče Jánoš a nepříliš prudkou přízemní střelu Tala překvapivě propustil do sítě. Pak se mohl po centru Fíčka zapsat mezi střelce Daňhel, ale hlavou minul levou tyč.

V závěru domácí hru otevřeli, jenže čistou gólovou šanci si nevypracovali. Navíc se po Rožánkovi zranil i druhý útočník Havlas, a Tempo tak dohrávalo o jednoho hráče oslabeno a mohlo několikrát inkasovat. V 81.minutě ukázal záda domácí obraně Fíček, dostal se až před Talu, jenže zblízka ho neprostřelil. Ani Kasmanova šance v síti neskončila, Tala jeho střelu vytlačil na roh. V 84.minutě Fíček ideálně vysunul Jánoše, který postupoval sám na domácího gólmana avšak prudce orazítkoval břevno jeho svatyně. Výhru hostí pak pečetil dvě minuty před koncem po rychlém brejku Fíček.

Karel Jeřábek (FK Meteor Praha): Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Mužstvo odvedlo solidní výkon, ke konci jsme neproměnili několik šancí, takže to vítězství mohlo být ještě vyšší. Soupeř už byl oslaben o jednoho hráče, otevřel hru a měl zraněné dva hráče. Nám se zranili dva hráči, ale věřím, že do příštího utkání budou pořádku. Hrajeme zápas od zápasu. Příště nás čeká těžké utkání se Zličínem.

Petr Dedek (FC Tempo Praha): Soupeř se dostal poprvé do našeho vápna a dal z toho gól. My máme závar se třemi dorážkami a nic z toho nedáme. Dnes jsme nebyli vpředu nebezpeční. Ten gól měl ale soupeř navrch. Pak se nám zranili hráči, hlavně neúčast Rožánka byla v útoku znát. Pro nás to byl zápas bez šancí. Druhý gól byl taky laciný a pak už se to hraje těžko. Dnes jsme asi ze všech zápasů měli nejméně šancí. Soupeř nám nakonec dal tři góly a vyhrál zaslouženě.