Ml. dorost: FC Tempo - FC King 6:2

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 10. 10. 2007

Tradičně bych na začátek pochválil přírodu, jelikož nám opět poskytla možnost odehrát utkání za příjemného podzimního počasí. Tentokráte se ale dají celkem i pochválit naši svěřenci. Zápas jsme klasicky začali ve svižném Tempu a neméně klasicky jsme ve druhé minutě inkasovali. V duchu jsem již podával reziganci a přemýšlel, co dále s ne moc dobře načatou trenérskou kariérou. Naštěstí mi kluci pomohli, kdy ve 12. minutě po přiťuknutí Davida Baluna vyrovnal Patrick Hnat. Dalších deset minut se hra odehrávala ve středu pole a jedinou zajímavostí byl hostující pomezní rozhodčí, který fungoval jako moderní záchodové zařízení na fotobuňku. Vždy, když kolem něj proletěl míč, automaticky zdvihnul ruku s praporkem. I přes tuto nemilou skutečnost se nám podařilo vstřelit opět díky Patriku Hnatovi vedoucí gól. Hezky mu do šance prodloužil hlavou nejlepší hráč utkání Michal Nehasil.

O dvě minuty později zvýšil těžkou točenou střelou z volného přímého kopu Dan France, když navíc využil výborné znalosti drnů na dolním hřišti. Bohužel jsme poklidné dvoubrankové vedení do poločasu neudrželi, když soupeř po ruce Petra Loudy z penalty snížil.

Naštěstí se nám vydařil vstup do druhé půle, kdy po dvou minutách Michal Nehasil dal na 4:2. Tentýž hráč pak o deset minut později utkání prakticky rozhodl, kdy po Franceho centru a "trmě vrmě" zvýšil kompromisně na 5:2. Za zmínku ještě stojí dva momenty. První je zápis našeho Tomáše Mrázka do Guinnessovy knihy rekordů, když obdržel žlutou kartu asi 5 vteřin po svém vystřídání. Druhým momentem byl náš šestý gól, kdy hostující golman podlehl přemlouvání a prosbám Michala Nehasila o hattrick a krásně mu míč směřující do autu přihodil na brankovou čáru. Kluci zaslouží pochvalu, ale výkon je nutné zopakovat i v dalším zápase.

FC Tempo - FC King 6:2 (3:2)
Branky Tempa: Nehasil 3, Hnat 2, France.
Tempo: Macák (76. Slováček) - Přikryl (66. Hlavík), Selichar, Janura, France, Benda (76. Mrázek), Louda, Balun, Štech, Hnat (51. Šulc), Nehasil.