Ml. přípravka C: FC Tempo - FK Admira 0:1

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 13. 10. 2007

Smolná prohra. Klobouk dolů před klukama. Začátek zápasu rozhodl o těsné porážce s vedoucím týmem MINI Cupu. Než se kluci rozkoukali, přišla ve 2. minutě nedůslednost a jediná střela ohrožující naši branku. Ta bohužel skončila v síti - 0:1. V ten moment asi každému Tempákovi proběhla hlavou myšlenka, kolik branek bude na konci v kolonce obdržených. Jenže od té doby byl zápas až atraktivně vyrovnaný. Šance se střídaly na obou stranách, ovšem do přímé střely na branku jsme soupeře nepustili.

Kluci bojovali jeden za druhého, útočníci pomáhali v obraně. Nejnebezpečnější zbraní soupeře jsou standardní situace a ty jsme zvládli perfektně. V prvním poločase jsme se několik minut vzpamatovávali z inkasované branky, ale ke konci přišly i naše šance. Velká škoda byla, že se nikdo z kluků neodvážil vystřelit z větší vzdálenosti, příležitost k tomu měl Viktor Kužel, Dan Šejvl a při dorážce Mikuláš Vybíral, kterému chyběl krok k vyrovnání. Byla v tom i smůla. Při závarech před soupeřovou brankou se ve většině případech odrážel míč všude, jen na naše kopačky ne. Poločas tedy skončil 0:1.

O přestávce jsme kluky nabádali, ať se nebojí vystřelit, víc nebylo co vytýkat. Kluci byli odhodláni se o výsledek poprat. Proto jsme do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně. Nebýt nešťastných obranných zákroků, které do fotbalu patří, tak soupeř neměl šanci ohrozit naší branku. Obě sedmičky pracovaly velmi dobře, ale i ve druhém poločase nám štěstíčko nepřálo.

Největší šanci vyrovnat měl 5 minut před koncem Štěpán Sedlář. Skvěle obešel tři protihráče a šel z levé strany sám na brankáře. Zakončil výborně, ale ještě lepší zákrok předvedl hostující brankař, který snad ani nevěděl jak míč vyrazil. Bohužel se nám ani z dalších náznaků šancí vyrovnat nepodařilo, a tak jsme prohráli 0:1.

K penaltovému rozstřelu jsme nastoupili s odhodláním porazit soupeře. To se nám díky skvělým zákrokům Matěje Heřmánka podařilo a zvítězili jsme 11:5. V tabulce MINI Cupu jsme stále na skvělém druhém místě právě za dnešním soupeřem, ale v soutěži penalt jsme před ním my na 1. místě.

Klukům jsme poděkovali za super výkon, bojovali o výsledek až do konce. Věřím, že v odvetě na jaře se nám podaří porážku Admiře vrátit.

FC Tempo - FK Admira Praha 0:1 (0:0), penalty 11:5
Tempo: Heřmánek - Hudák, Palička, Michl, Kny, Žůrek, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Kužel, Vybíral, Ondrík, Sita.