Ml. dorost: Union Žižkov - FC Tempo 1:2

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 16. 10. 2007

Nemůžu začít jinak než krátkým rozborem meteorologické situace při našem zápase. Asi jsem počasí při předchozích utkáních přechválil. Ač i tentokrát se na nás sluníčko občas usmálo, teplota při rozehrávce spíše vyvracela teorie o globálním oteplování. Na obhajobu přírody ale musím poznamenat, že všemu napomohl vražedný termín utkání, výkop byl totiž v 8:30. Ale blíže k samotnému zápasu.

Začali jsme překvapivě aktivně a prvních 15 minut jsme soupeře jasně přehrávali. Ač počasí realizačnímu týmu spíše škodilo (musel jsem první poločas odmávat na lajně, abych se trochu zahřál (mimochodem jsem zde podal fantastický výkon)), hráčům zima svědčila, jelikož museli běhat, aby nezmrzli. Žel jsme ovšem inkasovali, kdy Jirkovi Macákovi vyklouzl centr a domácí útočník před prázdnou bránou sice zaváhal, ale gól přesto vstřelil.

Poté naše hra upadla do aritmetického průměru a i když jsme si vypracovali několik nadějných příležitostí, žádný gól jsme do poločasu nevstřelili. Druhá půle pro nás začala dobře a David Balun po třech minutách z přímého kopu vyrovnal. Místo tlaku ovšem přišla náš klasický výpadek a domácí se dostali i k šancím. Žádnou ale neproměnili, a tak podle osvědčeného "nedáš, dostaneš", nám 15 minut před závěrečným fouknutím do píšťalky zajistil Michal Nehasil výhru. Jeho střela patřila sice spíše k paralympijským a nechybělo moc a do branky se nedokutálela, ale i tentokrát stál pan Štěstěn při nás. V závěru se ještě vyznamenal Jirka Macák, kdy chytnul samostatný nájezd a stavitelé domácího hřiště a především branek, když další únik skončil jen těsně vedle naší klece. Vítězství bylo vydřené ale zasloužené.

Union Žižkov - FC Tempo 1:2 (1:0)
Branky Tempa: Balun, Nehasil.
Tempo: Macák - Louda, Selichar, Janura (41. Hlavík), Mrázek, Benda, France, Balun, Štech (66. Šulc), Nehasil, Sehnoutka (76. Přikryl).