Muži B: FK Zlíchov 1914 - FC Tempo B 1:6

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 17. 10. 2007

Po několika tápáních několika lidí jsme se v nedělním poledni sešli na místě, kde si to rozdali vůbec poprvé velká "S". Začali jsme vlažně (ostatně jako vždy). Ale tentokrát jsme rychle vyrovnali hru a začali jsme domácí tlačit. A tak se dostal k míči "Morava" Morávek, přihrál doprava na Kováře, ten dal na vápno a "Můťa" Mutafov začal svoje utkání, když krásně trefil šibenici. To probíhala 18. minuta. Za dvě minuty byl ve vápně faulován Paseka a Můťa dal z penalty na 0:2.

Do druhé půle vystřídal Hozáka Albl a hned ve 48. minutě zraněného Koláře Dedek. Jeho první dotek s míčem byla přihravka od Březiny, "Deda" vystřelil, dostal se k odraženému míči, přihrál Břízovi, ten mu vrátil a Deda zvýšil na 0:3.

V 56. minutě Albl zatlačil na míč, obránce přihrál nepřesně. Bříza míč vybojoval a jeho přihravka Můťovi byla přesná a Můťova ostrá rána k tyči také - 0:4. To už soupeř rezignoval a také už mu ubylo fyzických sil.

V 61. minutě Prokop dlouhým pasem za obranu prohnal Můťu, ten míč doběhl a vsítil svoji čtvrtou branku - 0:5. Za minutu se situace opakovala. Jen Péťa Mutafov byl už příliš blízko u brankáře, tak nevystřelil, ale zvolil přihrávku a Bříza lehce do prázdné branky - 0:6. V 81. minutě po, v druhé půli jen asi čtvrtém či pátém, výpadu se domácí dočkali čestného úspěchu. Ve vzniklé trmě vrmě po rohu zůstal na zemi Slavíček se zraněmým kotníkem a domácí vsítili na konečných 1:6.

Na lajně tentokrát vystřídal Kamila Kováře Jirka Šíma a byl mu od (dobře pískajícího) rozhodčího nabídnut přestup mezi arbitry. Soupeř neměl takové kvality jako Tempo a na počátku se díky snaze domácích často jiskřilo. Také fandění "zlom mu nohu" je trochu zavádějící. Tím spíš, že Martin Havel už sádru z přípravy právě se Zlíchovem na noze má.

FK Zlíchov 1914 - FC Tempo B 1:6 (0:2)
Branky: Mutafov 4, Dedek, Březina.
Tempo: Dvořák P. - Slavíček, Fetr, Paseka, Blümel - Prokop, Morávek, Kovář J. (48. Dedek, 68. Hron), Hozák (46. Albl) - Mutafov, Březina.