Muži A: FC Tempo - Bohemians Praha B 2:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 21. 10. 2007

Tempo získalo podruhé v řadě tři body a posunulo se v tabulce před dalšího soupeře na čtrnácté místo. Nezměrné nadšení a bojovnost slavily úspěch, o výhru se pak postaral dvěma přesnými trefami útočník Rožánek. Domácí se nezalekli zvučných jmen v sestavě hostí, dokonce se jim podařilo uhlídat i druholigového kanonýra Brzezinu.

FC Tempo - Bohemians Praha B 2:0 (1:0)
Branky: 45. a 49. Rožánek.
Rozhodčí: Handl - Hrubeš, Berka.
ŽK: Beneš, Míka, Netušil (všichni Tempo).
Diváků: 100.
Tempo: Kuchař - Míka, Vrba, Netušil, Komorník - Beneš (78. Malíček), Hlavička, Zima (86. Šulc) - Dedek (90. Hlavík), Hurka - Rožánek.
Bohemians: Beke - Faitl, Birhanzl, Olejník, Honka - Koželuh, Allram (70. Pech), Jendruščák, Hlava - Kroupa (53. Beránek), Brzezina.

Od úvodních minut se hrálo s plným nasazením nahoru dolů. Už ve 2.minutě pálil z hranice šestnáctky prudce Honka, domácí Kuchař stačil střelu jen vyrazit a následně pak zlikvidovat i dorážku Kroupy. Na druhé straně se mezi tyče nevešel střelecký pokus Rožánka ani dělovka Zimy. Pak měl možnost z přímého kopu v dobré vzdálenosti Honka, ale dobře postavenou zeď domácích neprostřelil.

Ve 27. minutě dvakrát do ohně centroval Hlavička, jenže hostující Beke vždy včas zasáhl. Ve 34. minutě mohl po parádní Hurkově přihrávce otevřít skóre Dedek, jenže z růžku malého vápna dorážel těsně vedle pravé tyče Bekeho brány. Když už se schylovalo k poločasové remíze udeřili přece jen domácí. Komorník na levé straně nepovedeným centrem ideálně vysunul do uličky Rožánka a na jeho přesnou střelu pod břevno byl Beke krátký.

Do druhé půle vlétli opět lépe domácí. Neuběhly ani čtyři minuty, když Míka na pravé straně přistrčil míč Benešovi, ten prudce odcentroval a nabíhající Rožánek zblízka podruhé rozvlnil síť v bráně hostí. Radost domácích příznivců neznala mezí.

Hosté po druhé brance viditelně přidali a hrálo se většinou na polovině domácích. Útok za útokem se valil na Kuchařovu bránu, ale obranná hráz v čele se stopery Vrbou a Netušilem odolávala. V 64.minutě po dlouhém centru Koželuha pálil parádně z voleje Honka a Kuchař ještě skvělejším zákrokem zasahoval. V 81. minutě po obloučku Jendruščáka si zpracoval ve vápně míč Brzezina, z několika kroků však branku minul. Vzápětí si Kuchař poradil s přízemní střelou Faitla. Když se v závěru neujal ani další střelecký manévr Brzeziny, bylo o vítězi tohoto duelu rozhodnuto a tři body zůstaly zaslouženě na Lhotce.

Pavel Novotný (Bohemians Praha B): Zápas se mi dnes hodnotí těžce, protože jsme začali hrát až za stavu 2:0 a to už bylo pozdě. Čekal jsem o hodně větší nasazení, v prostředku hřiště jsme ztráceli hodně míčů a to nejde. My jsme si dnes nezasloužili ani bod. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Od prvního hvizdu musí být nasazení úplně jiné, od toho se to pak odvíjí, hráči si to musí uvědomit. Při přípravě na utkání jsem hráče upozorňoval na to, že soupeř je fotbalový a že má kvalitu. Hráči na to byli připraveni.

Petr Dedek (FC Tempo Praha): Myslím, že dnes bylo vidět, že minulý týden z nás spadlo to nejhorší. Soupeř měl v první půli víc ze hry, my jsme chytře čekali a možnosti využívali k rychlým útokům. Doufal jsem, že dnes neprohrajeme. Ze začátku jsme z nich měli trochu strach, po druhém gólu ve druhé půli jsme je do žádné vážnější šance nepustili. Dnes se střelecky chytil Rožánek, doufám, že se střelecky chytnou i další hráči a že už to bude v klidu.